Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Zilhicce Ayında Yapılacak Tesbihler ve Dua lar zihicce ayında çekilecek tesbihler - zilhiccede yapılacak ibadetler - zilhicce ayında okunacak dua lar - zilhicce ayı dua
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 2      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Zilhicce Ayında Yapılacak Tesbihler ve Dualar

  Sponsorlu Bağlantılar
  Zilhicce Ayında Yapılacak Tesbihler ve Dualar
  zihicce ayında çekilecek tesbihler -

  zilhiccede yapılacak ibadetler - zilhicce ayında okunacak dualar - zilhicce ayı duaları  İlk on gün boyunca yapılması ve sevabı çok fazla olan tesbih ve duaları MAIN-BOARD ailesiyle paylaşmak isteriz.Bugünden başlayarak çekilecek tesbihler ve dualar şunlardır:


  1. Gün Tesbihi

  Subbuhun kuddüsün rabbuna ve rabbul melaiketü verruh (100 defa)

  1.Gün Dua


  Bütün alemleri yaratan ve ayakta tutan Rabbimiz'e,zerrat-ı kainat adedince hamd ve şükür,Peygamberler Server'i Efendimiz'e, diğer emibiya-i izama,melaike-i kirama,ehl-i beyte ve Hakk'ın bütün sadık kullarına da deryalardaki su damlaları,çöllerdeki kum taneleri adedince salat ü selam olsun.Üzerimizdeki lütuflarını saymakla tüketemeyeceğimiz,ihsanı,keremi bol,rahmeti,şefkati ve merhameti sonsuz Rabbimiz! Bize dünya adına verdiğin bütün nimetleri din-i mübin-i İslam'a sonsuz hizmet etmek istikametinde kullanmayı nasip eyle!Bizi,kardeşlerimizi,hepimizi bütün mevcudatı kuşatan ve her şeye şamil olan engin rahmetinden mahrum etme!
  2. Gün Tesbihi

  Subhanallahi ve bihamdihi subhanallahil azim (300 defa)

  2. Gün Dua

  Ey kullarına her zaman hilm ile muamele edip, onların günahlarını görmezden gelen ve yeniden dönüp sırat-ı müstakimi bulmaları için fırsat üstüne fırsat veren yüce Mevlamız! Bizler çok hatalar irtikap ettik,çok günah işledik. Şimdi "Tevbeler tevbesi!" diyor,yüce huzurunda boyun büküyor,huşu ile iki büklüm oluyoruz.Şayet bizi cezalandıracak olursan adaletinle muamele etmiş olursun; yok eğer günahımıza,kusurlarımıza ve isyanlarımıza rağmen o hududu olmayan rahmet ve merhametinle muamelede bulunur ve affedersen,o da Sen'in fazlın olur; Sen'in fazlın bizim hayal sınırlarımızı bile aşacak kadar büyüktür.


  3. Gün Tesbihi

  La havle vela guvvete illa billahil aliyyil azim.(100 defa)

  3. Gün Dua

  Ey rahmeti gazabının önünde bulunan,kullarının tevbelerini kabul buyuran ve dua dua yalvaranların nidalarına icabet eden Yüce Rabbimiz! Amellerimizde eksikliklere ve sözlerimizdeki kırık-döküklüğe değil, hakkımızdaki hüsn-ü zannımız ve rahmetine bağladığımız recamıza göre muamele et ve bizim dualarımıza da icabet buyur; bizi hayret ve hüsrana uğratma!

  Rabbimiz! Dünya ya, ukbaya ve bu iki diyar arasında bir geçit sayılan kabir alemine ait endişelerimizi emnü emana çevir...dualarımıza icabet et...besmelemiz ümitlerimizi hayret ve hüsranla neticelendirme...

  4.Gün Tesbihi

  Hasbiyallahu la ilahe illallahu aleyhi tevekkeltü ve hüve rabbül arşil azim.(100 defa)

  4.Gün Dua

  Allah'ım senin indinde en makbul olacak bir biçimde namazlarımızı dosdoğru ve zamanında kılabilmeyi,izninle namazımızda miracı yaşayabilmeyi bize öğret Allah'ım.Namazımızı gözümüzün nuru kıl!

  5.Gün Tesbihi

  Allahümme afüvvün kerimün tuhibbül affe fa'fuanni(100 defa)

  5.Gün Dua

  Allah'ım kusurlarımızı ört,bizi korktuklarımızdan emin eyle.Allah'ım önümüzden,arkamızdan,sağımızdan,solumuzdan,üstümüz den ve altımızdan gelecek tüm kötülüklerden sana sığınırız.
  6. Gün Tesbihi

  Lailahe illa ente sübhaneke inni küntü minezzalimin(100 defa)

  6.Gün Dua

  Allah'ım! Nurunla bizi dosdoğru yola hidayet eyle ve yüce huzurunda hep sadakatle kullukta bulunma payesini bize de lütfet;lütfet ki Allah'ım,dillerimiz sürekli Sen'in zikrinle meşgul,bedenimiz bütün uzuvlarıyla Sen'in emrine muti'kalplerimiz de yanlız Sen'in marifetinle dolu olsun.Ruhlarımızı müşahadenle kanatlandır;kalp,sır gibi latifelerimizi de yakınlığınla taçlandır,Sen herşeye kadirsin.Sen'den dünya hayatında zühdümüzü ve nezdindeki derecelerimizi arttırmanı diliyoruz.

  7.Gün Tesbihi

  Rabbi inni messeniyeddurru ve ente erhamurrahimin.(100 defa)

  7.Gün Dua

  Ya Rabbi Senin üzerimizde o kadar çok nimetin var ki,ne kadar şükretsek azdır.Bizi müslüman olarak yarattığın ve müslüman olarak yaşattığın için Sana kainattaki varlıklar adedince şükürler olsun Ya Rabbi.Bizlere verdiğin nimetlerin hakiki şükrünü eda etmeye bizleri muvaffak eyle.Şükrünü eda edemediğimiz nimetlerden dolayı da bizleri hesaba çekme Ya Rabbi.

  8.Gün Tesbihi

  Hasbünallahi ve ni'mel vekil (100 defa)

  8.Gün Dua

  Allah'ım,bizi konuşmayı zikir,susmayı fikir,nazarı ibret,hareketi ibadet olan kullarından eyle.Kalp katılığından,gafletten,başkalarına bar olmaktan,aşağılıktan,aşağılanmaktan,miskinlikten,c ehaletten ve faydasız bilgiden,ürpermeyen gönülden,doyma bilmeyen nefisten,kabul edilmeyen duadan,nimetlerin zeval bulmasından,ansızın bastıran azabından,gelip çatan gazabından Sana sığınırız.  9.Gün tesbihi

  Ya kadiyel hacat ve ya dafial beliyyat.İkdi havayicena külleha vedfea annal belaya külleha. (Sayı belirtilmemiş)

  9.Gün Dua

  Allah'ım,kıyamet gününde arşın gölgesinde gölgelenenlerden eyle.Livaü'l hamd sancağı altında toplanmamızı nasip eyle.

  10.Gün Tesbihi

  Allahümme habbib ileynel imane ve zeyyinhu fi kulubina ve kerrih ileyne küfra vel fusuka vel isyane vec'alna minerraşidin (Sayı belirtilmemiş)

  10.Gün Dua

  Allah her şahsı ancak gücünün yettiği ölçüde mükellef tutar.Herkesin kazandığı kendi yararına kötülükte kendi zararınadır.Rabbimiz!Unutur ya da hataya düşersek bizi sorumlu tutma.Ey Rabbimiz!Bizden öncekilere yüklediğin gibi bize de ağır bir yük yükleme.Ey Rabbimiz!Bize gücümüzün yetmediği şeyleri yükleme,bizi affet,bizi bağışla.Bize merhamet et.Sen bizim Mevlamızsın.Kafirler topluluğuna karşı bize yardım et.


  AMİN


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Ramazan ayında yapılacak tesbihler
 3. Ramazan ayında yapılacak ibadet ve dualar
 4. Ramazan ayında yapılacak dualar
 5. üç aylarda okunacak tesbihler yapılacak dualar
 6. Zilhicce Orucu, Zilhicce Ayı Orucu, Zilhicce Ayında Tutulan Oruç, Zilhicce Orucunun Fazile
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri