Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

şiddetli diş ağrısı nasıl geçer ? Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın Diş eti ağrısı nasıl geçer Şiddetli sırt ağrısı Kol ağrısı nasıl geçer,Kol ağrısı nasıl
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 7      

 1. Kayıtsız Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  Şiddetli diş ağrısı nasıl geçer

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar
  şiddetli diş ağrıları, diş ağrısına ne iyi gelir, diş ağrısı nasıl geçer, diş ağrısını ne geçirir, diş ağrısı tedavisi

  Ağrı kesici aldıktan sonra ağrının kaynağını anlamaya çalışmak gerekir. Oyuğunu dilinizle hissedebileceğiniz büyük bir çürük diş ya da eski büyük bir dolgu ağrının kaynağı olabilir. Eğer bir çürük oyuğu varsa orayı herhangi bir şeyle kesinlikle kurcalamayın ve emmeyin. Ağrıyan dişin soğuğa nasıl tepki verdiğini kontrol edin. Çoğu zaman soğuk ağrıyı arttırır. Bu durumda ılık suyla o bölgeyi hafifçe çalkalayın. Nadiren tam tersi olur ve sıcak ağrıyı şiddetlendirir. Bu durumda ise soğuk su ağrıyı azaltmak için kullanılır. Ağrı olan tarafla her hangi bir şey yemeyin. Oturur pozisyona yakın yatın. Başınızı olabildiğince yüksekte tutun.
  Eğer dişiniz soğuk ve sıcaktan belirgin bir şekilde etkilenmiyorsa ve ağrınız nabız atım ritminde zonklayıcı bir karakterdeyse ağrıyan bölgeye dışarıdan soğuk kompres yapın. Bunun için bir torbaya buz koyup ince bir bezle sarın ve ağrı olan bölgede beş dakika kadar tutun. Bir kaç dakika ara verin ve aynı işlemi tekrarlayın.
  Ağrıyan dişin üstüne kolonyalı pamuk, aspirin ya da benzeri hiç bir şey koymayın. Ve tabii mümkün olan en kısa zamanda diş hekiminize ulaşın.

  Dişin Kırılması

  Darbe sonucu dişlerde değişik boyutlarda kırıklar oluşabilir. Eğer kırılan parça küçük ise ve dişeti, dudak, yanak gibi yumuşak dokularda kanama, şişme,ağrı gibi belirtiler yoksa telaşlanmayın. Kırılan parçayı aramanıza da gerek yok. İlk fırsatta diş hekiminize gidin, o gerekeni yapacaktır.
  Eğer kırılan parça fark edilecek kadar büyükse (o parçayı bulmaya çalışın. Yumuşak dokularda yaralanma ve ağrı da varsa vakit kaybetmeden diş hekiminize gidin.

  Dişin Yerinden Çıkması

  Yerinden çıkan diş fizyolojik serum ya da temiz suyla yıkanır. Bu esnada diş asla fırça ya da benzeri bir şeyle temizlenmemelidir. Sadece yıkanmalı ve hafif parmak temasıyla temizlenmelidir. Eğer bu diş 1-1.5 saat içerisinde diş hekimine ulaştırılabilirse çok büyük olasılıkla eskisi gibi yerine yerleştirilebilecek ve uzun yıllar, hatta ömür boyu sorunsuz ağızda kalacaktır. Doktora ulaşma süresi uzadıkça başarı olasılığı hızla azalır. Dişin nasıl nakledileceği çok önemlidir. Eğer mümkünse hastanın tükürüğü içerisinde ve temiz bir kapta taşınması idealdir. Yoksa serum fizyolojik, yeni açılmış pastorize süt gibi sıvılarda da taşınabilir. 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri