Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Salih Amel , Güzel İş ve Güzel Davranış: Salih Amel Güzel İş Salih Amel Ne Demek Salih Amel ve Güzel Davranış Salih Amel Güzel İş
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 3      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Salih Amel ,Güzel İş ve Güzel Davranış:

  Sponsorlu Bağlantılar
  Salih Amel ,Güzel İş ve Güzel Davranış:

  Salih Amel Güzel İş
  Salih Amel Ne Demek
  Salih Amel ve Güzel Davranış


  Salih Amel Güzel İş ve Güzel Davranış
  Doğru bilgi ve doğru inanışın doğal sonucu, doğru davranıştır. Kur’an-ı Kerim, insanların doğru inanmalarını sağlayarak, doğru davranmaya yöneltir. Kur’an ayetleri, iyi davranışlı kimselere rahmet ve rehber olan, hikmetli ayetlerdir. (Lokman suresi, 2-3. ayetler)

  Kur’an’da, Allah’ın indirdiği dine uygun her türlü tutum, yararlı, ıslah edici, düzeltici, içinde dirlik düzenlik barındıran davranışlara, doğru davranış (salih amel) denir. Salih amel Allah’ın rızasına, kişinin ve toplumun menfaatine uygun olan her güzel iş, söz ve davranıştır. Resim 4.3 : Aile içerisinde sevgi-saygı ve anne babaya itaat, doğru bir davranış ve salih bir ameldir.

  Doğru davranış (salih amel) kulu, Allah katında manevi derecelere ve mutluluklara yükseltir. “İnanıp da salih ameller işleyenler için devamlı bir mükâfat vardır.” (Tin suresi, 6. ayet) ve “Şüphesiz iman edip, salih ameller işleyenler var ya; işte onlar yaratılmışların en hayırlısıdırlar.” (Beyyine suresi, 7. ayet )

  Allah insanları yaratmış, aralarından elçiler göndererek doğru bilgi, doğru inanış ve doğru davranışı göstermiş ve bizi bir imtihana tabi tutmuştur. “O, hanginizin daha güzel davranış (amel) yapacağını sınamak için ölümü ve hayatı yaratandır. O, mutlak güç sahibidir, çok bağışlayandır.”(Mülk suresi, 2. ayet)

  İnsanlar davranışlarında hürdür. Doğru ve faydalı davranışların yanında, yanlış ve zararlı davranışlar da yapabilir. Hareketlerindeki serbestlikten ve davranışları seçebilme hakkından dolayı, yaptıklarından sorumlu tutulmuştur.


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Allah'a Çağıran, Salih Amel İşleyen Ve Kuşkusuz Ben Müslümanlardanım Diyenden Daha Güzel S
 3. Salih Amel Nedir?
 4. Salih Amel İşlemek
 5. Salih Amel ve Önemi
 6. Salih Amel Vaaz
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri