Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

israfın nedenleri nedir ? Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın İsrafın Zararları Kısaca İsrafın Zararları Nelerdir İsrafın Getireceği Olumsuzluklar İsrafın Anlamı İsrafın Zararları Paylaş Facebook Twitter
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 3      

 1. Kayıtsız Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  İsrafın Nedenleri

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar
  İsrafın Nedenleri

  İsrafın sebepleri

  1- Sefahat. Çok kimseyi israfa alıştıran bir hastalıktır. Sefihlik aklın az ve hafif olmasıdır. Aksine rüşd denir ki, aklın kuvvetli olmasıdır.

  Allahü teâlâ (Mallarınızı sefihlere vermeyin!) dedikten sonra (Onların halinde rüşd görürseniz, mallarını kendilerine teslim edin!) buyuruyor. (Nisa 5, 6)

  Bazısı sefih olur. Çalışmadan eline geçen paraya konmak için kötü arkadaşlar tarafından kandırılır. Bunun için, kötü arkadaştan kaçmakla emrolunduk. Bazı zengin çocukları böyle israfa alışıyor, sefih oluyorlar. Sefahati artıran bir sebep de, insanlardan çok saygı görmek ve methedilmek.

  2- İsrafı ve çeşitlerinden birkaçını tanımamak. İsraf olduğunu bilmez, hatta cömertlik sanır. Lüzumsuz yere, yasak, zararlı yerlere verilen mal, cömertlik sanılır.

  3- Riya, gösteriş yapmak.
  4- Gevşeklik, tembellik.
  5- Haya, sıkılmak.
  6- Dini kayırmamak, dini gözetmemek.
 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri