Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Nem , Türkiye'de Nispi Nemin Dağılışı , Buharlaşma , Bulut , Güneşlenme Dağılımı Nispi nem mevcut basınç ve sıcaklıkta , havadaki su buharı miktarının ,

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Nem, Türkiye'de Nispi Nemin Dağılışı, Buharlaşma, Bulut, Güneşlenme Dağılışı

  Sponsorlu Bağlantılar
  Nem, Türkiye'de Nispi Nemin Dağılışı, Buharlaşma, Bulut, Güneşlenme Dağılımı


  Nispi nem mevcut basınç ve sıcaklıkta, havadaki su buharı miktarının, aynı basınç ve sıcaklıktaki havanın alabileceği maksimum su buharı miktarına oranına denir ve % olarak ifade edilir. Diğer bir deyişle nispi nem havanın doyma açığını gösterir. Nispi nem mutlak nem miktarını vermez.
  BUHARLAŞMA DAĞILIMI  Buradaki değerlendirmeler açık yüzey buharlaşma verilerinden yapılmıştır. Kış aylarında donma nedeniyle buharlaşma havuzları servisten kaldırılmaktadır. Türkiye'nin Nisan-Kasım uzun yıllık buharlaşma miktarlarının alansal dağılımı, G.D.Anadolu'da buharlaşmanın fazla olduğunu göstermektedir. Nispi nem ile buharlaşma arasında ters bir orantı vardır.
  BULUT KAPALILIĞI  Türkiye'de Bulut kapalılığı kuzeyde fazla güneyde azdır. Doğu Karadeniz'de kapalılığın yüksek olması ile yağışlar arasında doğru bir orantı vardır.
  GÜNEŞLENME DAĞILIMI  Güneşlenme süresi ve şiddeti enleme dayalı parametrelerdir. Bulut kapalılığı ile ters orantılıdır. Güneyde güneşlenme süre ve şiddeti daha fazladır.
  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Madenlerin Dağılışı İle Sanayi Tesislerinin Dağılışı Arasında Nasıl Bir İlişki Olduğu Söyl
 3. Yağış, Türkiye'de Yağışın Dağılışı
 4. Sıcaklık, Türkiye'de Sıcaklığın Dağılışı
 5. Türkiye'de Nüfusun Dağılışı
 6. Dagların Türkiye'deki Coğrafi Dağılışı Hakkında Bilgi, Dağların Türkiyedeki Coğrafi Dağılı
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri