Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Çocuk parmak oyun ları ŞAP ŞAP Şap şap diye , (iki kere) elleri çırpalım.Pat pat diye , başlara vuralım(başın iki yanına iki defa vurulur).Haydi sessizce
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 1      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Çocuk parmak oyunları

  Sponsorlu Bağlantılar
  Çocuk parmak oyunları

  ŞAP ŞAP
  Şap şap diye,(iki kere) elleri çırpalım.Pat pat diye ,başlara vuralım(başın iki yanına iki defa vurulur).Haydi sessizce,kolumuzu saralım(kollar kavuşturulur),elleri çırpalım(iki kere eller çırpılır).
  ÖRÜMCEK
  Bir gün bir örümceğin canı sıkılmış.Bakmış ki hava çok güzel,güneşlenmek ve hava almak için hemen dışarı çıkmış ve dışarıdaki duvarı tırmanmış,tırmanmış..(Bütün parmaklarımız açık olduğu halde,sağ elimizin küçük parmağı diğer elimizin baş parmağı üzerine konularak merdiven çıkışı yapılır).Bu sırada yağmaya başlamış..(Parmaklarımızla yağmur yağma taklidi yapılır)Zavallı örümcek bir güzel ıslanmış..(İki el birbirinin içine alınır) Sonunda yağmur durmuş,güneş tekrar çıkmış .Örümcek üzerindeki ıslaklığı kurutunca,tekrar duvara tırmanmaya başlamış(Merdiven yürüyüşü yapılır).
  ÜÇ TOP
  Bu bir top..(Bir elin parmakları birleştirilir) Bu da bir top.. (Diğer elin parmakları da birleştirilir)İşte kocaman bir top daha..(Kollar başın üstünde daire yapılarak birleştirilir Haydi sayalım toplarımızı .. Bir,iki,üç..(Birinci,ikinci,üçüncü mısralardaki hareketler yapılır).
  BEŞ DUYUMUZ
  İki gözüm,iki kulağım,birer tane burnum ve ağzım var.Bunlar da dudaklarım,en dıştadır(Dudaklar öne doğru uzatılır).Gülünce dişlerimi görürsünüz (gülünür),ağzımı açınca dilimi görürsünüz(dil gösterilir),onu sağa,sola,yukarı,aşağı(Bu hareketler yapılır) hareket ettirebilirim.Dilimle konuşup şarkı söylerim(Lay lay lay denir),en önemlisi yemekleri yerken,tadına dilimle bakarım.Tatlı yerken,yüzüm güler(Gülünür).Bu bir limon,önce ikiye keserim,sonra da ağzıma alır yerim.Ekşi olduğundan yüzümü buruştururum.(Yüz mimikleri yapılır)Acı yiyince dilimi,hareket ettirir bağırırım.Şimdi ağzımı kapatıp,dilimi saklarım.
  ÖRDEK AİLESİ
  Bu baba ördek(Baş parmak gösterilir).Bu da anne ördek(Diğer eldeki baş parmak gösterilir).Bunlar da yavrular(Elin diğer parmakları gösterilir).Vak vak diyorlar(İki el üstüste konup gaga yapılır),derede yüzüyorlar(Yüzme hareketleri yapılır).Bir balık görünce,yakalayıp yiyorlar(Yeme hareketi yapılır)

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Okul Öncesi Çocuğuna Uygun Parmak Oyunları
 3. Parmak çıtlatmanın zararı varmı,Parmak çıtlatma zararlı mı, Parmak neden çıtlar
 4. Okul öncesi çocuk oyunları – Anaokulu oyunları
 5. Parmak Kız, Çocuk Masalı
 6. Parmak Çıtlatma Nedir, Parmak Çıtlatmanın zararları, Parmak Çıtlatmanın zararı varmı
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri