Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAM I 23 Nisan 1920 , Türk milletinin iradesini temsil eden Birinci Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı ve Türk halkının

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  23 nisan

  Sponsorlu Bağlantılar
  23 NİSAN


  ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI


  23 Nisan 1920, Türk milletinin iradesini temsil eden Birinci Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı ve Türk halkının egemenliğini ilân ettiği tarihtir.


  Atatürk, 23 Nisan 1924'te '23 Nisan' gününün bayram olarak kutlanmasına karar vermiştir. Bu tarihten 5 yıl sonra 23 Nisan 1929’da Atatürk bu bayramı çocuklara armağan etmiştir ve 23 Nisan ilk defa 1929 yılında Çocuk Bayramı olarak da kutlanmaya başlanmıştır. 1979'da, yine ilk olarak altı ülkenin katılmasıyla uluslararası boyuta taşıdığımız bu millî bayramımıza, ortalama olarak her yıl kırkın üzerinde ülkeden gelen ve Türk çocuklarının misafiri olan yabancı ülke çocukları da katılmaktadır. Dünya’da çocuklarına bayram hediye eden ve bu bayramı bütün dünya ile paylaşan ilk ve tek ülke Türkiye’dir.
  Türk milletinin gönlünde, onun bağımsızlığının sarsılmaz ifadesi olarak en önemli yeri işgâl eden 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, her yıl yurdumuzda ve yurtdışındaki temsilciliklerimizde, bütün kurumlarımızda, okullarımızda ve her evde çeşitli etkinliklerle kutlanarak millî birliğimizin kenetlenmiş ifadesini temsil etmektedir.
  Büyük önder Atatürk’ün düşüncesinde çocuklar, milletin geleceğidir. Onlara duyduğu sarsılmaz güvenin ve büyük sevginin ifadesi olarak, millî bayramımız olan 23 Nisanlar’ı çocuklara armağan etmiştir. Tarihimizin gurur dolu sayfalarının yeni nesillerce öğrenilmesi ve Türk Devleti’nin devamını emanet edeceğimiz yeni Cumhuriyet bekçilerinin bu bilinçle yetişmesi amacıyla 23 Nisanlar, önemli birer vesiledir.

  Milletimize ve bütün çocuklara kutlu olsun.
  Atatürk diyor ki:
  “Bütün cihan bilmelidir ki artık bu devletin ve bu milletin başında hiçbir kuvvet yoktur, hiçbir makam yoktur. Yalnız bir kuvvet vardır. O da millî egemenliktir. Yalnız bir makam vardırO da milletin kalbi, vicdanı ve mevcudiyetidir.”
  çocukların dileği..
  çocuklar şarkı söylerken


  kanatlanır gökyüzüne melek olur

  çocuklar şarkı söylerken
  sarı saçlı,mavi gözlü bebek olur


  çocuklar şarkı söylerken


  bulut olur,gökkuşağı olur,deniz olur


  çocuklar şarkı söylerken 23 nisanlarda


  pırıl pırıl saydam kanatlı,kelebek olur
  çocuklar şarkı söylerken 23 nisanlarda


  dillerinde,gözlerinde,yüreklerinde

  yalnızca bir dilek olur


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. 23 Nisan Özdeyişleri, 23 Nisan Özlü Sözleri, 23 Nisan Güzel Sözleri
 3. 23 Nisan 1920'de Hangi Olay Gerçekleştiği İçin 23 Nisan'ı Kutluyoruz
 4. Anasınıfı 23 nisan etkinlikleri , okul öncesi eğitim 23 nisan etkinlikleri, 23 nisan etkin
 5. 23 nisan mesajları,23 nisan sözleri,23 nisan kutlama mesajları,23 nisan tebrikleri
 6. 23 nisan açılış konuşması örnekleri, 23 nisan açılış konuşmaları,23 nisan çocuk bayramı aç
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri