Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Bebek altının değiştirilmesi ve temizliği Bebek altının değiştirilmesi ve temizliği… Bebeğinizin altını değiştirmek ilk zamanlarda en çok tekrar edeceğiniz işlemlerden biridir. illk zamanlarda bebeğin sık

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Bebek altının değiştirilmesi ve temizliği

  Sponsorlu Bağlantılar
  Bebek altının değiştirilmesi ve temizliği  Bebek altının değiştirilmesi ve temizliği…Bebeğinizin altını değiştirmek ilk zamanlarda en çok tekrar edeceğiniz işlemlerden biridir. illk zamanlarda bebeğin sık sık altını pisletmesi normaldir.
  Anne sütünün hazmı kolaylaştırması sık sık acıkmasına ve bir o kadar da altını pisletmesine neden olacaktır. Ama unuutmayın ki onun metabolizmasına en uygun en sağlıklı besin anne sütüdür.
  Aslında temizlikle ilgili malzemelerden önce, bebek ve erişkin sağlığı için en önemli konulardan birini burada hatırlatmakta fayda var.
  Bebek bakımının en önemli püf noktalarından biri el yıkamaktır. Sürekli elinizi yıkayın. Altını değiştirmeden önce, değiştirdikten sonra, emzirmeden veya beslemeden önce, dışarıdan gelince, kendiniz tuvalete gittikten sonra vb. Yapılan araştırmalar, sadece el yıkamanın bile enfeksiyonları çok büyük oranda azalttığını gösteriyor.
  Bebeğinizin alt temizliği önemlidir. Bebek cildi hassas olduğundan, kolaylıkla pişik olabilir. Bebeğiniz ve sizin için en kolay alt bezi, hazır çocuk bezleridir. Hazır bezler, çişi bebeğin tenine temas ettirmeden alt tabakaya atarak altının kuru kalmasını sağlar.
  Bebeğiniz ilk zamanlar neredeyse her emzirmeden sonra anne sütü kakası denilen sarımtırak, cıvık dışkıyı yapacağı için bazen günde sekiz kez altını değiştirmeniz gerekir. O yüzden ilk ay bezlerinden bolca hazır bulundurun. Aslında kaka yaptıktan sonra en iyisi altını yıkamaktır. Eğer evinizde sürekli ılık su temin edebiliyorsanız altını yıkayın. Ancak, çok iyi kurulamak ve bir süre havalandırmak gerektiğini aklınızda tutun.
  Diğer zamanlarda da ıslak pamukla altı silinebilir. Yine, altı kurumadan bezlemeyin. Bez değiştirmek için bir minderinin olması iyidir. Ancak bunun da temizliğini sık sık yapmalısınız. Gezmeye gittiğinizde, hazır alt silme bezlerinden bebek tenine uygun olanları kullanabilirsiniz. Eğer hazır bebek bezi kullanmıyorsanız, altını çok daha sık değiştirmelisiniz. Altını bağlamadan önce bir krem sürebilirsiniz.  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Bebek odası nasıl hazırlanmalı, bebek, Bebek bakımı, bebek hazırlığı, bebek karyolası, Beb
 3. Boyama İle Saç Renginin Değiştirilmesi
 4. Doğal Yüz Temizliği, Boyun Temizliği
 5. Beden temizliği nedir ve beden temizliği için neler yapmalıyız
 6. Perde Temizliği, Katlamalı Perde Temizliği, Stor Perde Temizliği, Ahşap Jaluzi Perde Temiz
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri