Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Bebeklerde Antibiyotik Kullanımı bebekler enfeksiyonlarında antibiyotikler - bebeklerde ateşli hastalıklar - bebeklerde antibiyotik ne zaman kullanılır Çocuklarımız hastalandığında çok kaygılanıyoruz; kendi hastalığımızın , öksürüğümüzün hiçbir

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Bebeklerde Antibiyotik Kullanımı

  Sponsorlu Bağlantılar
  Bebeklerde Antibiyotik Kullanımı
  bebekler enfeksiyonlarında antibiyotikler - bebeklerde ateşli hastalıklar - bebeklerde antibiyotik ne zaman kullanılır

  Çocuklarımız hastalandığında çok kaygılanıyoruz; kendi hastalığımızın, öksürüğümüzün hiçbir önemi kalmıyor. En ufak bir soğuk algınlığında bile geceyi uykusuz geçirebiliyoruz. Ateşi düşürmeye çalışmak, terini silmek, çamaşırlarını değiştirmek, başında beklemek derken hiçbir şeyin fayda etmediğini görmek ve çaresizlik karşısında ne yapacağımızı bilememek... Tam da o sırada geçen sefer hastalandığında doktorun verdiği antibiyotiğin işe yaradığını hatırlıyoruz.

  Bir yandan bunun en doğru hareket olmadığını biliyoruz, diğer yandan antibiyotiğin ateşi düşüreceğini de. Bu da çocuğumuz daha fazla acı çekmeyecek, anında derin ve güzel bir uykuya geçebilecek demek, biz de bunu çok istiyoruz. Aklımıza ister istemez ecza dolabındaki antibiyotikler geliyor, değil mi? Hayır, aklımıza gelmesin. Doktor tavsiyesi olmadan çocuklara antibiyotik vermemek gerekiyor. Doktor tavsiyesi ile verdiğimiz antibiyotiklerin de önce saklama koşullarına bakmalı, sonra da ilacın verilme düzenine harfiyen uymalıyız.

  Antibiyotiklere ne zaman başlanmalı?

  Orta kulak enfeksiyonu: Çoğu zaman antibiyotik kullanmak gerekir, hastalığın seyri hafif ise bazen antibiyotik vermeden beklenebilir.

  Sinüzit: Koyu kıvamlı ve yeşil renkli burun ifrazatı varlığı genelde sinüziti akla getirse bile bu tanının doktor tarafından konması gerekir, Antibiyotikler ağır seyreden ya da uzun zamandır düzelmeyen çocuklarda başlanır.

  Kronik öksürük ve bronşit: Bronşitte antibiyotik kullanımı çok nadirdir.

  Boğaz ağrısı: Çoğu boğaz ağrısının nedeni viral enfeksiyonlardır. Mutlaka antibiyotikle tedavi edilmesi gereken boğaz enfeksiyonu streptokoktur. Streptokoksak farenjit tanısı muhakkak boğaz kültürü yada hızlı streptokok testleriyle doğrulanmalıdır.

  Soğuk algınlığı: Virüslerle oluşur, şikayetler iki hafta kadar sürebilir. Antibiyotikler kesinlikle kullanılmamalıdır,çünkü hastalığın seyrine faydaları yoktur. Doktor şikayetlere yönelik hafif ağrı kesiciler ile burun damlası ve öksürük şurubu verebilir.


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Gıda zehirlenmesi antibiyotik
 3. Diş İşlemlerinden Önce Antibiyotik Tedavisi diş sağlığı antibiyotik kullanımı - diş tedavi
 4. bebeklerde gaz sancısı ne zaman biter, bebeklerde gaz sancısı nasıl giderilir
 5. Antibiyotik Direnci Nedir?
 6. BebekLerde Biberon KuLLanımı
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri