Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Bebek Uykusunda Doğru Başlangıç , Bebeğim , Çocuğum ve Biz Bebek bakımı ve Doğumdan Sonra Bilinmesi Gerekenler , Okul Öncesi Eğitim Beslenme Bir bebeğin ebeveyni
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 1      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Bebek Uykusunda Doğru Başlangıç

  Sponsorlu Bağlantılar
  Bebek Uykusunda Doğru Başlangıç,Bebeğim, Çocuğum ve Biz Bebek bakımı ve Doğumdan Sonra Bilinmesi Gerekenler, Okul Öncesi Eğitim Beslenme
  Bir bebeğin ebeveyni olarak karşılaşacağınız durumlar içerisinde uyku çoğu zaman birinci sırada gelecektir. Bebeğinizin iyi uyuyup uyumadığını merak edeceksiniz. Ne de olsa, komşunuzun bebeği birkaç hafta içinde gece boyunca uyur hale gelmişti, o zaman sizinki de öyle yapmalı, öyle değil mi? Bebeğin gece boyunca uyuması her ebeveynin hararetle beklediği bir dönüm noktası olmasına rağmen uyku, yuvarlanmak gibi diğer gelişim adımları kadar öngörülebilir değildir. Fakat siz doğru bir başlangıç yaparak ve daha sonra da birkaç denenmiş taktiği uygulayarak iyi bir gece uykusu için gereken ortamı hazırlayabilirsiniz.

  Bebeğimin uyku düzeni benimkinden neden farklı?

  Bebekler çok uyurlar ama her zaman sizin istediğiniz zamanda değil. Uykularının düzene kavuşması zaman alır. Bebeklerin uyku düzenine ilişkin bilginizi artırmak için, daha iyi öngörülerde bulunabilir ve karşınıza çıkacak olası güçlüklere karşı önlem alabilirsiniz.

  Bebeğimin ne kadar uykuya ihtiyacı var?

  Yeni doğan bebekler günde 16 ile 18 saat arasında uyurlar.

  Bebeğimin gece boyunca uyumasını nasıl sağlayabilirim?

  Bebekler genellikle gece boyunca uyumaya 6 hafta ile 6 ay arasında başlarlar. Evet, bu geniş bir zaman aralığıdır ve büyük oranda bebeğinizin gelişimine ve sizin davranışınıza bağlıdır. Bebeğinizin bu dönüm noktasına daha erken ya da daha geç erişmesini sağlamanız, başından itibaren sağlıklı uyku alışkanlıklarını yerleştirmenizle ilgilidir. Tutarlı bir uyku vakti düzeni oturtur ve bebeğinizin uyumasına geçici bir obje ile yardımcı olursanız uyku vaktine alışması daha kolay olur.

  Bebeğimin uyku problemi olduğunu düşünüyorum. Ne yapabilirim?

  Bebeğiniz ne kadar iyi uyursa uyusun, biraz sorun yaşanması hemen hemen kaçınılmazdır. Bebeğinizin uykusunu kulak enfeksiyonundan tutun geç vakte kadar uyanık kalmasına kadar pek çok şey olumsuz etkileyebilir.

  Uzmanlar bebek uykusu hakkında ne diyor?

  Jodi Mindell, Richard Ferber ve William Sears gibi uyku uzmanları, yeni ebeveynler için anne baba yatağının artı ve eksilerinden, gece uykudan uyanıldığında ne yapılması gerektiğine ve miniğinizin bir kabustan ağlayarak uyandığı zaman yapılacaklara dek pek çok konuda tavsiyelerde bulunuyorlar. Uzman görüşleri için “Bebeğimin gece boyunca deliksiz uyumasını nasıl sağlayabilirim” konulu makalemize göz atabilirsiniz.

  Bebeğimi yanımda mı yatırmalıyım yoksa bunu yapmayıp ağlamasına izin vermek doğru mudur?

  Bunlar ebeveynliğin en büyük sorunlarından ikisidir. Hangisini yapacağınıza karar vermek size bağlıdır. Bu konuda detaylı bilgi almak isterseniz “bebeğinizle birlikte uyumanın avantajları ve dezavantajları” konulu makalemize göz atabilirsiniz.


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Başlangıç Noktasından Yola Çıkarak Labirent İçinde Doğru Yolu Bulunuz Çıkış Noktasına Ulaş
 3. Bebek odası nasıl hazırlanmalı, bebek, Bebek bakımı, bebek hazırlığı, bebek karyolası, Beb
 4. Yeni Doğan Bebek Bakımı Resimli, Resimlerle Bebek Nasıl En Doğru Şekilde Bakılır
 5. Doğru, Doğru nedir, Doğru nedemektir
 6. Doğru Gelinliği Seçmenin Özel Püf Noktaları, vücudunuzun biçimine göre doğru gelinlik seçi
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri