Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Asperger sendromu nedir? Asperger sendromu , Avustralyalı Çocuk Doktoru Hans Asperger'in 1944 yılında otistik psikopatoloji içinde tanımladığı bir hastalıktır. Hans Asperger bu hastalığı , "Toplumsal

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Asperger sendromu nedir

  Sponsorlu Bağlantılar
  Asperger sendromu nedir?
  Asperger sendromu, Avustralyalı Çocuk Doktoru Hans Asperger'in 1944 yılında otistik psikopatoloji içinde tanımladığı bir hastalıktır.

  Hans Asperger bu hastalığı, "Toplumsal ilişkilerde bozukluk ve empati yokluğu ile karakterize gelişimsel bir bozukluk" şeklinde tanımlarken bazı noktalara dikkat çeker.

  Birincisi, Asperger sendromlu çocuklar normal zekaya sahiptir. İkincisi, dil yetilerinin gelişiminde herhangi bir gerilik yoktur.

  Sorun, bu çocukların toplumsal etkileşiminde niteliksel yetersizlik, sınırlandırılmış ilgi, davranışlar ve bu davranışlarda tuhaflık olmasıdır.

  Nedenleri belirlenemedi


  Asperger sendromunun birçok nedeni olduğu öne sürülüyor ancak bunların kesin neden olup olmadığı hala araştırma safhasında.

  Nedenleri henüz tam olarak kesinleşmemiş olsa da uzmanlar; çevresel faktörler, beyin zedelenmesi, zor doğum veya bebekken geçirilen hastalıklar gibi nedenlerin olduğu konusunda hemfikir. En büyük rolü ise genetik faktörlerin oynadığını düşünüyorlar.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Asperger sendromu ile otizm aynı şey mi?
 3. Bilgi Asperger sendromu ile otizm aynı şey mi?
 4. Bilgi Asperger sendromu nedir?
 5. asperger sendromu (önemli)
 6. çoklu zeka kuramı ve asperger sendromu
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri