Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Evliliğinize adapte Olması İçin Çocuğunuza Zaman Tanıyın Çocuk Psikolojisi - Çocuklarda Üvey Anne Babba - Evlenmek - İkinci Evlilik Bazı çocuk lar ebeveynlerinin evlenmelerini ve

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Evliliğinize adapte Olması İçin Çocuğunuza Zaman Tanıyın

  Sponsorlu Bağlantılar
  Evliliğinize adapte Olması İçin Çocuğunuza Zaman Tanıyın
  Çocuk Psikolojisi - Çocuklarda Üvey Anne Babba - Evlenmek - İkinci Evlilik


  Bazı çocuklar ebeveynlerinin evlenmelerini ve eşlerini reddederler. Evlenen ebeveynle görüşmek istemezler, telefona çıkmazlar, küserler. Çocuğun bu davranışı karşısında bazı ebeveynler de çocuklarına darılır, küserler. Oysa çocukla çocuk olmak, hele bu süreçte çok yanlıştır. Çocuğunuzun gönlünü almalı ve iletişiminizi eski sağlıklı haline getirmek için çaba göstermelisiniz.

  Bazı çocuklar da, evlenen ebeveynleriyle ilişkilerini bozmazlar ama eşlerine tepki gösterirler, ona kötü davranırlar. Konuşmazlar, sözünü dinlemezler, yapma dediğini inadına yapar, sinir ederler. Yeni eşin eşyalarına zarar veren, giysilerini kesen; özel eşyalarım kıran, ona hakaretler eden çocuklar da vardır. Bu durumda sabırlı olmalı ve sakin davranılmalıdır. Çocuğa kızmak, bağırmak, hatta dövmek, sorunları iki-üç katına çıkarır.

  Bu noktada da yine çocukla konuşmak, çocuğu sakinleşmek gerekir. Çünkü çocuk bu davranışlarını kıskançlığından ebeveynini paylaşmak istemediğinden yapıyordur. Çocuğu yeni eşi abi ya da abla olarak görmesi sağlanmalıdır. Üvey ya da üvey baba kavramlarını çocuğa yansıtmak son derece talidir. Çünkü çocuğun gerçek annesi ya da babası vardır zatenYeni gelen eşin onun annesi ya da babası olmayacağı, abla teyze ya da abi-amca kavramlarının uygun olduğu söylenmelidir. Yeni gelen eşler de asla çocuğa annelik-babalık yapmamalıdırlar, çünkü dediğim gibi, çocuğun anne ya da babası vardır. O yalnızca, anne ya da babasının eşidir. Bu kavramların ve zenin oturması elbette zaman alacaktır. Ancak şu gerçek unutulmamalıdır: Hiçbir çocuk, evlenilen eş için örselenmeli, dostça ve arkadaşça konuşmalarla iletişimler güçlendirilmelidir.


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Kara Yollarının Güvenli Olması İçin Sahip Olması Gereken Özellikler Nelerdir
 3. Annenin Yerinde Siz Olsaydınız Etkili Bir İletişim Kurmak İçin çocuğunuza Neler Söylerdini
 4. Rüyada Adapte görmek
 5. Çocuğunuza verdiğiniz ilaçlar hakkında bilgi, Çocuğunuza verdiğiniz ilaçları biliyormusunu
 6. Cilt bakımı için bitkileri tanıyın
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri