Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

23.hafta anne karnında bebek gelişimi Bebekteki değişiklikler Boyutları aşağı yukarı bir oyun cak bebek kadardır.Bu haftada bebeğin vücudu giderek normale dönmektedir.Artık tamamen küçük bir insan

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  23.hafta anne karnında bebek gelişimi

  Sponsorlu Bağlantılar
  23.hafta anne karnında bebek gelişimi
  Bebekteki değişiklikler
  Boyutları aşağı yukarı bir oyuncak bebek kadardır.Bu haftada

  bebeğin vücudu giderek normale dönmektedir.Artık tamamen küçük bir insan görünümünde olan bebeğiniz, sizi duyabilir.Yüzü ve vücudu doğacağı zamanki görünüme giderek yaklaşıyor.Dudakları iyice belirginleşiyor ,ultrasonografide gülümsemesi fark edilebilir.Gözleri tamamen gelişmiş olmasına rağmen göz rengi belli değildir.Vücudu daha da tombullaşıyor ancak derisi hâlâ buruşuk çünkü daha çok kilo alacak.Vücudundaki kıllar koyulaşıyor. Bebeğinizin pankreası, insülin salgılamaya başlamıştır.Ve artık hareketleri de dışarıdan görülebilir hale gelmiştir.
  Bebeğin baş-popo mesafesi 20 cm, ağırlık 455 gr'dır.
  Üstteki resimde 3 boyutlu ultrasonografi ile çekilmiş 23 haftalık bebek resmi görmektesiniz.
  Sizdeki değişiklikler
  Sizde ise yavaş ama sürekli bir kilo artışı söz konusudur.Hamileliğinizin başından beri yaklaşık 4,5-6 arasında kilo almış olmalısınız. Bu dönemde aşerme adı verilen olay hızlanır. Fazla abartıya kaçmadan ufak tefek kaçamaklara izin verilebilir. Bacaklarınıza kramp girmesi bu haftalarda normaldir. Kalsiyumve magnezyum almanız krampları azaltacaktır. Hamileliğiniz ilerledikçe rahiminiz büyür ve ağırlaşır. Hamileliğin erken evresinde rahim idrar torbasının tam arkasında, rektumun önündedir. Daha sonra idrar torbasının üzerine yerleşir. Boyut olarak büyüdükçe, idrar torbasının üzerine baskı yapar. Bazen çamaşırınızın ıslandığını hissedebilirsiniz.
  Bebeğiniz karnınızda takla alıyormuş gibi hissedebilirsiniz.Eşiniz elini karnınıza koyduğunda bebeğinizin hareketlerini çok rahat hissedebilir, hatta bu hareketler dışarıdan gözle bile fark edilebilir. Bunun nedeni bebeğin içinde bulunduğu amniyon sıvısının göreceli olarak fazla olmasıdır. Yani bebeğin hareket etmesi için çok geniş bir alan vardır.
  Özellikle uzun süre ayakta durmadan sonra bacaklarda şişme görülür. Mümkün olduğu kadar istirahat etmelisiniz. Ara sıra uterus kaslarının gerilmesine bağlı iğne-batar tarzda ağrı olabilir. Bebeğinizin kısımlarını karnınızdan hissedebilirsiniz.. Hamilelik elbiselerinizi klasik modellerden seçiniz. ( İlerde tekrar giymeniz gerekebilir!). Bazı giysileriniz gebelik ve loğusalık içinde uygun olabilir.
  Bu bilgileri yaklaşık olarak verilmiştir. Her hamilelikte farklılık gösterebilir ve büyüme oranları değişebilir.


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. 25.hafta anne karnında bebek gelişimi
 3. 24.hafta anne karnında bebek gelişimi
 4. 22.hafta anne karnında bebek gelişimi
 5. 21.hafta anne karnında bebek gelişimi
 6. 7.hafta anne karnında bebek gelişimi
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri