Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Yazın Çocukları Nasıl Giydirmeli ? Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Aylin Şimşek , güneşin zararlı etkilerinden , böceklerden ya da fiziksel etkilerden çocuğunuzu korumak

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Yazın Çocukları Nasıl Giydirmeli ?

  Sponsorlu Bağlantılar
  Yazın Çocukları Nasıl Giydirmeli ?


  Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Aylin Şimşek, güneşin zararlı etkilerinden, böceklerden ya da fiziksel etkilerden çocuğunuzu korumak için onu nasıl giydirmeniz gerektiğini sizlerle paylaşıyor.


  Yaz mevsiminde güneşten ve denizden faydalanmak çocuklar için vazgeçilmezdir. Ama beraberinde çocuklarımız için bazı riskleri de getirir. Çocuklar daha fazla açık havada, havuzda, denizde, park ve bahçelerde zaman geçirmekte, daha fazla fiziksel aktivite yapmaktadırlar. Dolayısıyla güneş ışınlarına maruz kalmaları, travmalara açık olmaları, böcek ve arı sokmalarının sıklaşması ve benzeri durumlar daha sık karşılaşabileceğimiz durumlardır. Yaz mevsiminde bebeklerimizi ve çocuklarımızı nasıl giydireceğimiz çoğu zaman annelerin zorlandığı ve kararsızlık çektikleri bir durumdur. Çoğu anne çocuğunu, çok fazla giydirip terletmekten ya da az giydirip üşütmekten korkar.

  6 aydan küçük bebeklerin yazın güneş ışınlarına direkt maruz kalmaması önerilir.

  Bebekleri güneşin zararlı etkilerinden korumak, terlemelerini önlemek için kıyafetlerinin pamuklu olması gerekir. Yine uzun, ince kumaşlı pantolonlar, uzun kollu, ince pamuklu gömlekler, özellikle boyun ve yüz bölgesini korumak amaçlı geniş kenarlı şapkalar kullanmak son derece faydalı olacaktır. Ancak uygun giysi veya gölge bulamadıkları durumlarda en az 15 güneş koruma faktörü içeren kremlerden bebeğin yüzüne ve ellerinin üstüne az miktarda sür-mek gerekir. Eğer bebek tüm bu korumalara rağmen güneş yanığı olursa etkilenen vücut kısmına serin kompres uygulamak faydalı olacaktır.

  6 aydan büyük çocuklar için alınacak önlemler:

  * Birinci ve en önemli nokta güneşin zararlı etkilerinden korunabilmektir. Bunun için çocuğunuza geniş kenarlı şapka ve ultraviyole ışınlarını %99-100 bloke eden güneş gözlükleri kullandırmalısınız.

  * Gölgede kalmayı, özellikle saat 10:00-16:00 arası gölgeyi tercih etmelisiniz,

  * Sıkı dokulu pamuklu giysiler terlemeyi ve buna bağlı sıkıntıları azaltır.

  * Hem güneşli hem bulutlu günlerde UVA, UVB ışınlarından koruyan en az 15 koruma faktörü içeren kremleri tercih etmelisiniz.

  * Yazın çocuklar açık havada daha uzun süre kalırlar ve fiziksel aktiviteleri artar dolayısıyla açık renkli, ince, teri çeken materyalden yapılmış giysiler tercih etmelisiniz.

  * Yaz mevsiminde açık havada, çiçekli bahçelerde ve havuz kenarlarında daha fazla vakit geçiren çocukların böcek ve arı sokmalarına daha fazla maruz kaldıkları bilinmektedir. Böcek ve arı sokmalarından çocuklarımızı korumak için parlak renkli ve çiçek baskılı giysiler giydirmemeli, saçlarına jöle sürmemeli ve parfüm uygulanmamalıdır.

  * Yaz mevsiminde hassas cilde sahip çocuklarda sık ortaya çıkan şikayetlerin başında isilik gelir. Özellikle yaz aylarında kaşıntılı kabarık bir deri döküntüsü ile kendini belli eder. İsilikten korunmak için pamuklu giysiler tercih edilmesi, sık banyo yapılması ve derinin mümkün olduğunca havalandırılması gerekmektedir.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Şiirin Size Hissettirdiği Duyguları Belirleyip Kavram Kutularının Ortalarına Yazın Size Ça
 3. Almanya çocukları nasıl giyinirler nasıl beslenirler nasıl oynarlar
 4. azerbaycan çocukları nasıl beslenir, nasıl giyinir, hangi oyunları oynarlar?
 5. azerbaycan çocukları nasıl giyinir nasıl beslenir nasıl oyun oynarlar
 6. Anne babaların çocukları sevmesi, çocukları ne kadar mutlu etmektedir?
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri