Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Hamile likte Göğüsler ne zaman süt vermeye başlar Hamile lik b oyun ca göğüsler , doğacak bebeği beslemek için va*zifelerini yapmaya , süt vermeye hazırlanırlar.
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 6      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Anne sütü ne zaman gelmeye başlar

  Sponsorlu Bağlantılar
  Hamilelikte Göğüsler ne zaman süt vermeye başlar

  Hamilelik boyunca göğüsler, doğacak bebeği beslemek için va*zifelerini yapmaya, süt vermeye hazırlanırlar.
  İlk aydan başlayarak göğüsler şişer, büyür ve daha da ağırlaşır. Bazan iğne batıyormuş gibi sızlar. Birkaç hafta sonra göğüs uçları daha belirli hale gelir ve çevresi daha koyulaşır, saat camı gibi dışa doğru hafifçe çıkık bir duruma girer. Sekizinci haftaya doğru bunla*rın üzerinde ufak sivilceler meydana gelir: Montgomery sivilceleri. Bunlar yağ salgılarıdır. Bütün bu değişiklikler gördüğünüz gibi ha*mileliğin teşhisinde faydalı olur.
  Dördüncü aydan sonra meme ucundan sarımtırak, yapışkan, co-lostrum adlı, sütten önce gelen bir sıvı çıkar.
  Beşinci aya doğru meme ucunun eski çevresinin etrafında kah*verengi ikinci bir çevre meydana gelir. Göğüslerin içinde süt vere*cek kanallar gelişir, çevrelerine yeni dallar salarlar. Kan damarları bu hareketli yeri beslemek için genişler, bunun için bazan hamilelik*lerde damarlar dıştan görülebilir
  .
  Göğüsler artık süt vermeye hazırdır. Doğumdan genellikle 3 gün sonra süt gelmeye başlar. Hamilelik sırasında rahimin ve göğüslerin büyümesi, vücutta meydana gelen değişiklikler bu kadar belirli ol*madıkları halde oldukça önemlidirler: Sindirim, kan dolaşımı, solu*num gibi.
  Değişiklikler iki nedenle meydana gelir: Çocuk iskeletini, deri*sini, kaslarını geliştirmek için, annesinin kanından kendine gerekli olan kalsiyumu, demiri, şekeri, yağ, tuz vs.’yi alır. Kendine yarama*yan artıkları annesinin kanına boşaltır. Aynı zamanda rahim ve gö*ğüsler gibi annenin vücudunun bazı kısımları gelişmeye başlar. Ye*ni dokuların meydana gelmesi için ham maddenin çoğalması gere*kir. Yeni ihtiyaçları karşılamak için de vücut mekanizması daha hız*lı çalışmaya başlar. Bu, fazla güç sağlamak için daha çok dönen bir motora benzer. Böylece hamilelikte fizyolojik hareketler daha çoğalır.
  Sindirimde, iştah artar, karaciğer ve böbrekler daha çok çalı*şır. Solunum hamilelikte fazlalaşır. Normal zamana göre hamile bir kadın 1/4 daha fazla oksijen yakar. Kan dolaşımında kalp daha hızlı çarpar (dakikada 65 - 70 olacağı yerde 80′dı’r), dakikada dört lit*re kan vereceği yerde beş litre verir. Kanın genel toplamı 1/3′den fazla artar. Fakat alyuvarların sayısından çok serumun (kan sıvısı) çoğalması yüzünden hamilelikte geçici bir anemi (kansızlık) görü*lürse de bu normaldir.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Anne sütü nasıl saklanır, Anne sütü, anne sütü hijyenik bir şeklide nasıl dondurulur, anne
 3. Anne Sütü – Anne Sütünün Önemi – Anne Sütü Hakkında Bilmediklerimiz – An
 4. anne sütü ne zaman sağılmalı
 5. Anne sütü ne zaman biter
 6. Anne Sütü Sarılığı Nedir, Anne sütü sarılığının bebeğe zararı var mıdır?
 7. Paylaş Facebook Twitter Google

 8. neriman

  Sponsorlu Bağlantılar
  Ben 18 haftalık hamıleyım ama sütüm geliyor normalmı bu merak edıyorum 9. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 10. Misafir Üye

  normal bisey dgl her yerde soylemeyin nazar dgr


 11. Misafir Üye

  Benimde göğüslerimden sut geliyo


 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri