Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Çocukların Davranışlarını Uyku Belirliyor Çocuklarda Uykunun Önemi - Uykusuzluk ve Hiperaktivite - Çocuk Uyku Saati - Çocuğun Yeterli Uyku Uyumasının Önemi - Çocuklarda Sağlık lı

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Çocukların Davranışlarını Uyku Belirliyor

  Sponsorlu Bağlantılar
  Çocukların Davranışlarını Uyku Belirliyor

  Çocuklarda Uykunun Önemi - Uykusuzluk ve Hiperaktivite - Çocuk Uyku Saati - Çocuğun Yeterli Uyku Uyumasının Önemi - Çocuklarda Sağlıklı Uyku - Az Uyuyan Çocuklar

  İyi bir gece uykusu, çocuklar arasında hiperaktivite ve kötü davranışlarda bulunma oranını azaltıyor.

  BBC’de yer alan habere göre, araştırmada, az uyuyan çocukların yorgun görünmedikleri, aksine kötü davranışlarda bulundukları saptandı.

  Pediatrics dergisinde yayınlanan ve 7-8 yaşlarındaki 280 çocuk üzerinde yapılan çalışmada, 8 saatten daha az uyuyan çocukların daha hiperaktif oldukları görüldü.

  Uzmanlar, yeterli uykunun sağlıkçocuklarda davranışları iyileştirdiğini, dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu (DEHB) belirtilerinin azaldığını söylüyor. Batı ülkelerinde birçok yetişkin için kronik uyku yetersizliği büyük bir problem ve bu sağlıklarını ve günlük yaşamlarını etkiliyor. Araştırma ekibi, Amerikalı çocukların üçte birinin yeteri kadar uymadıklarını tahmin ettiklerini belirtiyor.

  Helsinki Üniversitesi ve Finlandiya Ulusal Sağlık Enstitisü’nün yürüttüğü çalışma, az uyuyan çocuklarda DEHB belirtileri görülüp görülmediği tespit etmek amacıyla gerçekleştirildi. Çocuklardan hiçbirinde dikkat bozukluğu görülmedi. Aileler, çocuklarının genel uyku alışkanlıkları hakkında bir anket doldurdular ve sonra 7 günlük sürede çocuklarının ne kadar uyuduklarını not ettiler. Çocuklara da hareketi ölçen, ne kadar süre dinlendiklerini gözlemleyen bir cihaz taktılar. Ailelerin uyku süresi tahmini, cihazın ölçümünden daha uzun olmadı.

  Ailelere aynı zamanda çocukların davranışları da soruldu. Çocuklarda 7.7 saatten az uyumanın hiperaktivite ve atılgan davranış skorunu artırdığı görüldü. Aynı zamanda az uyuyan çocuklarda DEHB belirtinin görüldüğü açıklandı.

  Araştırma lideri, Dr Juulia Paavonen, “Kısa uyku süresinin ve uyuma güçlüklerinin DEHB ile ilişkili olduğunu gösterdik. Çocuklarda uyku periyodu oluşturmak, davranışsal bozukluklarını önlemede önemli olabilir ” dedi.

  İngiltere’deki Doğu Anglia Üniversitesi’nden uyku uzmanı Neil Stanley, ailelerden çocuklar için uykunun çok önemli olduğunun farkına varmalarını istedi.


  alıntı


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Üretkenliği Kişilik Yapısı Belirliyor Üretkenliği Kişilik Yapısı Belirliyor Hakkında Bilgi
 3. 2018 2018 Son Moda Uyku Setleri Taç, Uyku, Setleri Harika Uyku Seti Modelleri
 4. Uyku apnesi nedir? Uyku apnesinin belirtileri, türleri nelerdir?
 5. Bilgi Çocukların uyku süresi ne kadar olmalı?
 6. İnsanlar Neden Uykusuzluğa Duyarlıdır Uyku Sorunları - Erkeklerde Uyku Problemi - Uykusızl
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri