Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

En önemli faktör kardeş! Çocuk gelişiminde kardeşlerin de anne -baba kadar önemli olduğu bildirildi. Amerikalı bilim adamlarının yaptığı araştırma , çocuk ların anne ve babalarından

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  En önemli faktör kardeş!

  Sponsorlu Bağlantılar
  En önemli faktör kardeş!


  Çocuk gelişiminde kardeşlerin de anne-baba kadar önemli olduğu bildirildi.

  Amerikalı bilim adamlarının yaptığı araştırma, çocukların anne ve babalarından olduğu kadar kız ya da erkek kardeşlerinden çok şey öğrenebileceklerini, bu nedenle kardeşlerin çocuk gelişimi üzerindeki öneminin hafife alınmaması gerektiğini ortaya koydu.
  İngiliz Daily Telegraph gazetesinde yayımlanan araştırmaya göre ebeveynler, sosyal kurallar hakkında çocukları üzerinde daha etkili olurken, kardeşler "sokakta" davranış biçimi konusunda rol oynuyor.
  Kardeşlerden öğrenilenler arasında okulda ve arkadaş çevresinde nasıl davranılması gerektiği konusu ön sırada yer alırken, küçüklerin büyüklerden sigara ve alkol gibi kötü alışkanlıkları edinme ihtimali de bulunuyor.
  Illinois Üniversitesiden profesör Laurie Kramer, çocukların günün büyük bölümünü geçireceği sosyal çevreye daha yakın olmaları nedeniyle kardeşlerin çocuk gelişimine katkılarının gözden kaçırılmaması gerektiğinin altını çizdi. Kramer, ebeveynlerin yapabileceği en önemli işlerden birinin, en başından kardeşler arasında dayanışmayı artırmaya yardım etmek olduğunu kaydetti.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Çevre Faktörü (Ekolojik Faktör) Nedir
 3. Kardeş ile ilgili akrostiş şiir çalışması, kardeş akrostiş
 4. Osmanlıda Kardeş Katili ve Gün Yüzü Görmeyen Şehzadeler, Osmanlı Padişahları, Osmanlılar D
 5. Alüviyal toprakların dağılışında belirleyici faktör nedir
 6. Paylaş Facebook Twitter Google


 7. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri