Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Islanan Cep telefon una ne yapmak gerekir? Elinizden hiç düşürmediğiniz cep telefon unuz suya düşürebilir ya da yağmurda ıslanabilir. Peki cep telefon unuz ıslanırsa ,

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Islanan Cep telefonuna ne yapmak gerekir?

  Sponsorlu Bağlantılar
  Islanan Cep telefonuna ne yapmak gerekir?

  Elinizden hiç düşürmediğiniz cep telefonunuz suya düşürebilir ya da yağmurda ıslanabilir. Peki cep telefonunuz ıslanırsa, ne yapacağınızı biliyor musunuz?


  Herkesin yaptığı gibi telefonu kurutmak için kesinlikle saç kurutma makinesi kullanmayın.

  Işte ıslanan telefonu kurtarmanın yolu:


  • Telefonunuzun hemen arka kapağını açın ve pille birlikte SIM kartını çıkartın.
  • Kağıt havluyla telefonunuzun dış yüzeyini kurulayın. Pil bölmesinin içini de kuruttuğunuzdan emin olun. Kurularken telefonunuzun ekranını bastırmayın yoksa zarar verebilirsiniz.
  • Telefonun içinde kalan nemi kurutmak için bilgisayar klavyelerini temizlemek için satılan basınçlı hava kutusu kullanın. Islak yerler kuruyana kadar telefonun içine hava püskürtün.
  • Bir kasenin dibine kuru pirinç dökün. Telefonunuzu bu pirincin içine yerleştirin. Telefonun üstünü de pirinçle örtün ve gece boyunca bu şekilde bırakın. Pirinç telefonun içinde kalan nemi emecektir.
  • Telefonu pirinç kabından çıkarın. Pirinç tozlarını temizlemek için tekrar basınçlı hava kullanın. SIM kartını ve pili tekrar yerlerine yerleştirin ve telefonunuzu açın. Eğer telefon çalışmıyor veya ekran menüleri düzgün göstermiyorsa telefonu gereken hızda kurutamadığınız anlamına gelir. O zaman yeni bir telefon alabilirsiniz.


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Kadir gecesinde ne yapmak gerekir
 3. Kabızlık için ne yapmak gerekir
 4. Aşk Tazelemek İçin Ne Yapmak Gerekir?
 5. Diş kırılmalarında ne yapmak gerekir?
 6. Köpek Kovaladığında Ne Yapmak Gerekir
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri