Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Balık Yemleri ve Özellikleri Ülkemizde EGE bölgesi balık yemleri bulmada ve bu işin ticaret olarak yapılmasına en verimli bölgelerden biridir. Aşağıda göreceğiniz balık yemleri ve

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Balık Yemleri ve Özellikleri

  Sponsorlu Bağlantılar
  Balık Yemleri ve Özellikleri  Ülkemizde EGE bölgesi balık yemleri bulmada ve bu işin ticaret olarak yapılmasına en verimli bölgelerden biridir. Aşağıda göreceğiniz balık yemleri ve türleri ülkemizde en çok kullanılan ve kolayca bulunabilen yemlerdir. Yemleri kendi çabalarımızla çıkarabileceğimiz gibi aynı zamanda balık yemi satan firmalardan alabilirsiniz. Şimdi bu yemleri tanıyalım ve nerelerde bulunur hangi balık için kullanılır ona bakalım.  Boru kurdu
  Kıyıdan ve tekne avında dip balıkları için kullanılan fakat tazesini (canlı) bulmak kolay olmayan bir yem.

  Canlı Balık
  Bırakma oltalarında yaygın olarak kullanılan canlı balıklar avda yapay ve silikon yemler kullanmaktan daha avantajlı ve dikkat çekicidir.

  Sinek Larvası
  Larva üretimi kolay olup bir çok balığın avında tatlısu avcılığıda dahil olmak üzere kullanılmaktadır.

  Kalamar
  Eti değerli olan kalamar balık yemi olarakta kullanılır bacakları kesilerek iğneye takılır. Çipura karagöz mırmır balıkları için uygun yemlerden biridir.

  Karides
  Ölü veya canlı olarak kullanıldığında çok iyi sonuçlar veren bir yem olan karides özellikle mercan çipura levrek balıklarının avında çok etkilidir.

  Madya - (Kabuklu)
  Ege bölgesinde sıkça bulunan ancak pek tercih edilmeyen bir balık yemidir. Madya kabuklu olup içi deniz salyangozunun büyüğü gibidir.

  Mamun
  Balıkçılar arasında en popüler yemlerden biridir genel tüm dip balıklarında etkili olan mamun aynı zamanda sualtında kıvır kıvır oynaması balıkların dikkatini çeker.

  Sardalya
  Tuzlanmış olarak muhafaza edilen sardalya yağı kokusu ve parlaklığıyla sualtında balıkların o bölgeye toplanmasını sağlar ve çok başarılı bir yemdir. Ayrıca paragat içinde kullanılmaktadır.

  Sübye
  Mürekkep balığı olarakta bilinen sübye kokusuz sert ve iri balıkların avında kullanılmak için elverişlidir.

  SÜLÜNES - (Kabuklu)
  Sportif balıkçılar tarafından en çok tercih edilen balık yemlerinden biridir çipura karagöz mercan sargoz mırmır levrek gibi balıkların başlıca yemidir.

  Şapka - Kaya midyesi
  Kaya midyesi ve şapka olarak tanınan bu yem deniz kıyılarında kayaların üzerinde yaşar ve iri balıkların avında kullanılır sert bir ete sahip olduğundan ufak balıklar bu yemi yemekte zorlanır.

  Teke
  Teke karidesin benzeri olup daha küçüğüdür. Kıyılarda yosunların kayaların arasında yaşarlar ve birçok dip balığının avında kullanılır.

  Toprak Solucanı
  Gübreli toprakta yaşayan toprak solucanları balık yemi olarak kullanılmakta en uygun yemlerden biridir canlı olarak kullanılması her balık tarafından çabucak farkedilmesini sağlar.

  Uskumru Fileto
  Taze uskumru fileto olarak kesilip kullanılmaktadır ve iri balıkların avında yayın olarak kullanılır. Paragat yemi için çok uygundur.

  Yengeç
  Denizin olduğu heryerde yaşayan yengeç levrek ve çipura balıkları için vazgeçilmez bir yemdir.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Uzmanından Balık Pişirme Önerileri! Balık Nasıl Pişirilir? İpuçları ve Tavsiyeler
 3. Baharatlı Balık, Baharatlı Balık tarifi, Balık Yemekleri, Balık Tarfileri, Denenmiş Yemek
 4. Balık avlarken balık çeşitlerine göre hangi iğne seçilmelidir
 5. Ak Balık, Özellikleri, Yaşam Şekli, Beslenme ve Avlanma
 6. Balık alırken nelere dikkat edilmeli? Taze balık nasıl anlaşılır?
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri