Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Arı sokmasından korunmanın yolları Arı sokmasını istemiyorsanız... Özel Ortadoğu Sağlık Merkezi (OSM ) Hastanesi Gögüs Hastalıkları Allerji Ünite Sorumlusu Doç. Dr. Erkan Ceylan , Yaz

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Arı sokmasından korunmanın yolları

  Sponsorlu Bağlantılar
  Arı sokmasından korunmanın yolları


  Arı sokmasını istemiyorsanız...

  Özel Ortadoğu Sağlık Merkezi (OSM ) Hastanesi Gögüs Hastalıkları Allerji Ünite Sorumlusu Doç. Dr. Erkan Ceylan, Yaz aylarında arı sokma vakalarının çok yaşandığını belirterek ilginç bir ayrıntıya dikkat çekti.  Arıların toplanmasını teşvik edecek çevresel ortamlara dikkat edilmesinin yanında parfümün kullanılmamasını istedi.

  Yaz aylarında arı sokma vakalarının artışın gözlemlendiğini söyleyen Doç. Dr. Erkan Ceylan, arılardan korunmanın yollarını anlattı. Ceylan, "Yaz aylarında sık gözlenen arı sokmalarından korunmak için ise arıların bulunabileceği yerlerde uzun kollu gömlek ve pantolon tercih edin, parlak ve canlı renkte giysilerden kaçının, açıkta yemek yemeyin ve açıkta yemek bırakmayın, çöplerinizi evin dışına alın, bahçe işleri yapacaksanız eldiven kullanın ve bahçeye yalın ayak basmayın, parfüm kullanmayın, arabanıza bindiğinizde arı olmadığından emin olun." tavsiyelerinde bulundu.

  Öte yandan yaz aylarında alerji hastalıklarının da baş gösterdiğinin altını çizen Erkan Ceylan, "Yaz aylarının gelmesiyle birlikte alerjik hastalıklarda artış görülüyor. Bu hastalıklardan, özellikle astımlılar ve bünyesi alerjilere zayıf olanlar etkileniyor. Bahar aylarında başlayıp, yaz ortasına kadar devam eden dönem alerjik astım ve rinit tanılı kişilerde öksürük nefes darlığı, hapşırık krizleri, gözlerde sulanma gibi yakınmaların oluşmasına neden oluyor." şeklinde konuştu.

  Alerjik hastalıkların sadece vücudun bir bölgesini ilgilendirmeyip bütün vücudu olumsuz etkilediğini anlatan Ceylan, " Alerjik rinit (saman nezlesi), Alerjik konjonktivit (göz alerjisi), Alerjik astım, Atopik dermatit (deri alerjisi),Ürtiker (kurdeşen) – anjioödem, Alerjik gastroenteropati (mide barsak alerjileri), Anafilâksi, İlaç alerjisi, Böcek alerjileri gibi alerjik hastalıklar tek bir bölgeyi, organı ilgilendiriyormuş gibi dursa da aslında tüm vücudu ilgilendirir. Bu hastalıklar; göz, deri, solunum ve sindirim sistemi gibi birçok organı etkilemektedir." ifadelerine yer verdi.

  CİHAN  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Kuru Deriden Korunmanın Yolları Nelerdir
 3. Akrep sokmasından sonra insanda ne gibi etkiler görülür?
 4. Hırsızlığa karşı korunmanın yolları nelerdir ?
 5. Kötü Alışkanlıklardan Korunmanın Yolları
 6. Batı Nil Virüsünden Korunmanın Yolları
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri