Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

BÖCEKLERİN YUMURTA BAKIMI Su üstünde yaşayan bazı böceklerin işi oldukça zordur: Yumurtalarını suyun üstüne bırakırlarsa yumurtalar kurur , su altına bırakırlarsa yumurtadan çıkan yavrular boğulurlar.

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Böceklerin Yumurta Bakımı

  Sponsorlu Bağlantılar
  BÖCEKLERİN YUMURTA BAKIMI
  Su üstünde yaşayan bazı böceklerin işi oldukça zordur: Yumurtalarını suyun üstüne bırakırlarsa yumurtalar kurur, su altına bırakırlarsa yumurtadan çıkan yavrular boğulurlar. Bu durumda erkek böcekler sorumluluğu üzerlerine alırlar ve su üstüne bıraktıkları yumurtaları sürekli nemli tutarak havalandırırlar. Lethocerus cinsi dev su böceklerinin dişisi yumurtalarını suda yüzen bir dal üzerine bırakır. Erkek böcek sık sık suya dalar ve yüzeye çıkınca dala tırmanarak sularını yumurtaların üzerine damlatır; ayrıca saldırgan böcekleri yumurtalardan uzak tutar. Fakat belostoma cinsi dev su böceklerinin (sıklıkla yüzme havuzlarında görülür) dişisi, yumurtalarını bir çeşit tutkalla erkeğin sırtına yapıştırır.

  Babanın yavrulara özen gösterdiği böceklerden olan bu erkek böcek su üsünde yüzerek, bu yumurtaları havalandırmak ve ıslatmak için her türlü çabayı gösterir. Arka ayaklarını öne arkaya oynatarak ya da bir dala tutunarak, saatlerce bacakları üzerinde yalanıp yumurtaların üzerine su serper.  Avustralya'da yaşayan bu kokulu böcek yumurtalarını büyük bir itinayla korur. Onları bir dalın etrafına birbirlerine yapıştırarak sarar ve kesinlikle başlarından ayrılmaz.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Böceklerin Su Üzerinde Yürümesi Onların Yaşamını Nasıl Etkiler
 3. Yumurta ile ilgili akrostiş şiir çalışması, yumurta akrostiş
 4. Boyalı Saçların Bakımı Boyalı Saçların Bakımı Hakkında - Kuru Saçlarda Bakım - Saç Bakımı
 5. Yumurta Nedir - Yumurta Nasıl Pişirilir - Yumurta Nasıl Saklanır
 6. Böceklerin şaşırtan özellikleri
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri