Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Dana Burnu ilaçlama , Dana Burnu ilaçlaması hakkında bilgi Danaburnu böceği beslenmesini bitkisel yollaral sağlayan bir böcektir. İnsanları ısırmayan ve sokmayan danaburnu böceği , beslenmesinde

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Dana Burnu ilaçlaması hakkında bilgi

  Sponsorlu Bağlantılar
  Dana Burnu ilaçlama,
  Dana Burnu ilaçlaması hakkında bilgi


  Danaburnu böceği beslenmesini bitkisel yollaral sağlayan bir böcektir. İnsanları ısırmayan ve sokmayan danaburnu böceği, beslenmesinde insan ve hayvan kanı kullanmaz. Danaburnu böcekleri daha çok insanların bahçe ve tarlalarında ekili ürünlere zarar verir. Ortalama 1 danaburnu 5 cm çivarında olup, uzun vücut yapısına sahiptir.

  Danaburnu haşeresinin bedeninin üstünde kanatları bulunur. Toplam 6 tane ayağı bulunan danaburnu böceğinin ön ayakları çok güçlüdür. Burnu ile toprağı kazan ve yuvaları toprak içlerinde oluşturan danaburnu böceği toprak içlerinde yaşar. Daha rahat kazabildikleri için yumuşak toprakları tercih eden danaburnu böcekleri ortalama 20-30 cm derinlikte çukurlar açabilir. Tarla ve bahçe gibi alanlarda yetiştirilen bitkilerin köklerini kemirerek beslenen dana burnu böceği bu durumlarda toprak üzerine de çıkar. Özellikle çiftçilerin hiç sevmediği böcekler olan danaburnu böcekleri sıcak havalarda daha aktiftir.

  Danaburnu böceği özellikle soğan, yer elması, tütün, patates, yer fıstığı, pamuk, çeltik, süsü bitkisi, ve meyvelerin kökleri ile beslenmeyi sever.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Arı ilaçlaması hakkında bilgi
 3. Dana burnu insanı sokar mı
 4. Karınca ilaçlaması hakkında bilgi
 5. Örümcek ilaçlaması hakkında bilgi
 6. Pire ilaçlaması hakkında bilgi
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri