Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

kışın yetişen çiçekler Kış çiçekleri hakkında bilgi Kışın ekilen çiçekler Açelyalar ve siklamenler her zaman dışarıda durur. Açık balkonunuz varsa saksıları cam önüne dizebilirsiniz. Biraz

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Kış Çiçekleri

  Sponsorlu Bağlantılar
  kışın yetişen çiçekler
  Kış çiçekleri hakkında bilgi
  Kışın ekilen çiçekler

  Açelyalar ve siklamenler her zaman dışarıda durur. Açık balkonunuz varsa saksıları cam önüne dizebilirsiniz. Biraz gölgeli bir cam önü olmalı. Güneş saksıdaki su kaybını hızlandırır. Ama bu da güneşten tamamen yoksun kalması anlamına gelmez.

  Bahçeniz varsa, açelyaları yarı gölgeli bir ağaç altına dikmelisiniz. Açelyaların güneşe dayanıklılığını yapraklarından anlayabilirsiniz; yaprakları ne kadar küçükse, ışığa o kadar dayanıklı demektir. Rhododendron‘lar, hani şu fidanlıklarda satılan, açelya gibi çiçek açan kocaman bitkiler, aslında açelyanın yakın akrabasıdır.

  Çuha çiçekleri açelyalar kadar büyümese de, yer örtücü tipleri, gölgeli kış bahçelerinde mükemmel olurlar. Büyük renk grupları oluşturacak gibi ekilmelerinde yarar vardır. Yazın bahçenize cam güzeli ya da güneş begonyası dikiyorsanız, aynı yerlere çuha çiçeği ya da hercai menekşe dikebilirsiniz. Yarı gölge, tam güneş, fark etmez. Toprak biraz nemli olsun, yeter.

  Boyları ve çiçekleri küçük olan tiplerin adı Primula-polyantha‘dır. Laboratuarlarda, doğadaki yabanî tipin genleriyle oynanarak üretilmişlerdir. Çok dayanıklıdırlar. Çuha çiçeği bütün kış çiçekli kalabilir, ama yazın sadece yapraklarını görürsünüz. İster söküp saksıya alın, ister bu şekilde ayırıp çoğaltın, bence toprakta kalmasında fayda vardır.


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Dev Amazon Victoria Nilüfer Çiçekleri, Güney Amerika'da Dünyanın En Büyük Ve En Güzel Nilü
 3. Salon çiçekleri, evinizde yaşayan çiçekler, saksı çiçekleri
 4. Gelin Çiceği Yapılışı, Gelin Çicekleri Yapalım, Gelinlere Özel Çicek Yapımı, Gelin Çiçekle
 5. Çiçek Taç, Baş Çiçekleri, gelinler için saç çicekleri, saç çicek tokaları, beyaz saç çicek
 6. Kır Çiçekleri Slaytları - Bahar Çiçekleri ile ilgili PowerPoint Sunumları
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri