Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Çernobil faciasının Çevreye , Doğaya ve Canlılara Bilinmeyen Yeni Etkileri Çernobil’deki doğal hayat üzerine yapılan kapsamlı bir araştırma , nükleer patlamadan beri bölgede memelilerin sayısının

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Çernobil faciasının Çevreye, Doğaya ve Canlılara Bilinmeyen Yeni Etkileri

  Sponsorlu Bağlantılar
  Çernobil faciasının Çevreye, Doğaya ve Canlılara Bilinmeyen Yeni Etkileri

  Çernobil’deki doğal hayat üzerine yapılan kapsamlı bir araştırma, nükleer patlamadan beri bölgede memelilerin sayısının azaldığını ortaya koydu. Bütün bu risklere rağmen Türkiye’de ise nükleer enerjiye geçiş için çalışmalar yapılıyor.

  Nükleer santralin etrafındaki bölgede hayvan türleri üzerinde yapılan, 3 yıldan fazla süren araştırmada, nükleer kirliliğin biyoçeşitlilik üzerindeki “önemli etkisi” üzerine önemli kanıt sağladığı belirtildi.

  Projeyi, Güney Carolina Üniversitesi’nden Prof. Timothy Mousseau ve Paris-Sud Üniversitesi’nden Dr. Anders Moller yürüttü. Araştırmanın sonucu, Ecological Indicators dergisinde yayınlandı.

  Araştırma çerçevesinde, 2006-2009 arasında bölgedeki böcekler, kuşlar, memeliler, amfibiler, sürüngenler ve diğer canlılar üzerinde sayım ve inceleme yapıldı.

  Araştırma kapsamında santralin yakın çevresindeki türlerin sayısıyla, bölgedeki kirlilikten etkilenmeyen benzeri habitatların durumu karşılaştırıldı.
  Daha önce yapılan araştırmada, hala bölgeyi etkileyen düşük seviyeli radyasyonun kuşlar ve böcekler üzerinde olumsuz etkisi bulunduğu saptanmıştı.

  Prof. Mousseau, yeni araştırmalarının, memeliler ve sürüngenlerin de bölgede biyoçeşitliliğin azaldığının “güçlü göstergesi” olduğunu gösterdiğini söyledi.

  Bunun yanı sıra, radyasyon kirliliğinin hayvanlar üzerindeki etkisine de bakıldı. Kirliliğin etkisinin özellikle kuşlar üzerinde çok açık görüldüğünü belirten Mousseau ve Moller, kır kırlangıçlarının ayaklarında, boyunlarında ve göz çevrelerinde tümörler tespit ettiler.
  Prof. Mousseau, araştırmanın, radyasyon kirliliğinden memelilerin önemli ölçüde etkilendiğini gösteren ilk titiz sayım çalışması olduğunu söyledi.

  Ukrayna’nın Çernobil kentindeki nükleer reaktörün 4. ünitesinde 26 Nisan 1986′da büyük bir patlama olmuş, radyasyon çevre ülkeleri de etkilemişti.

  Çernobil faciasının doğaya zararları,Çernobil faciasının canlılara zararları,Çernobil faciasının bize zararı nedir,Çernobil faciasının günümüzdeki zararları nelerdir,Çernobil faciasının bilinmeyen gerçekleri,Çernobil faciasının bilançosu,Çernobil faciasının acı bilançosu,Çernobil faciasının sonuçları,Çernobil faciasının sebep olduğu şeyler,Çernobil faciasının yol açtığı olaylar,Çernobil faciasının neden olduğu şeyler nelerdir

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Haberdeki Faaliyetin Doğaya Ve Canlılara Yaptığı Etkileri Tartışınız
 3. Teknolojik Gelişmelerin Doğaya Etkileri Nelerdir
 4. Doğal Afetlerin Çevreye Etkileri
 5. Depremlerin Çevreye Etkileri
 6. Toprak Kirliliğinin İnsan ve Çevreye Etkileri Toprak Kirliliğinin İnsan ve Çevreye Etkiler
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri