Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Elişi çocuk bolero modeli ve yapılışı Modelin yapılışı ARKA : 86 ilmek ile başlanır. 6 cm 2 2 lastik örülür . Lastik üstünde modelli örgü

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Elişi çocuk bolero modeli ve yapılışı

  Sponsorlu Bağlantılar
  Elişi çocuk bolero modeli ve yapılışı


  Modelin yapılışı

  ARKA :
  86 ilmek ile başlanır. 6 cm 2 2 lastik örülür . Lastik üstünde modelli örgü ile devam edilir, 9 cm daha örülüp , kol evi için 4 1 1 1 ilmek kesilir. Beden boyu 29 cm de ilmekler bir defada kesilerek kapatılır.
  ÖN :
  38 ilmek ile başlanır. 6 cm 2 2 lastik örülür. Lastik üstünde modelli örgü ile devam edilir, 9 cm daha örülüp , kol evi için 4 1 1 1 ilmek kesilir. Aynı zamanda ön yaka için ilmekler 12 1 1 1 1 kesilir. Beden boyu 29 cm de ilmekler bir defada kesilerek kapatılır. İkinci parça da bu şekilde örülür.
  KOL :
  50 ilmek ile başlanır.3 cm 2 2 lastik örülür ve örnek kurulur. Her iki yandan arttırılarak lastikten sonra 6 cm örülür ve ilmek sayısı 62 olur. İki yandan eksiltilerek kol oyuntusu yapılır ve boy 18 cm olunca kalan ilmekler bir defada kapatılır.
  YAKA :
  Yaka kenarından şişe 110 ilmek toplanır.3 cm 2 2 lastik örülür. Yakanın köşeli olması için yaka oyuntusu yapılan bölümde , her sırada bir ilmek eksiltilir.
  Ön yaka bantı için şişe 50 ilmek toplanıp, her iki önde 3 cm 2 2 lastik örülür. Yaka ve kollara tığla yapılmış çiçekler dikilir.
  MODELİN YAPILIŞI :
  1 ters,3 düz (birlikte örülüp, aynı anda içinden ilmek çıkartılıp tekrar
  3 ilmek yapılacak), 1 ters, 3 düz (birlikte örülüp arttırılır) ,1 ters şeklinde 1. sıra bitirilir. 2. sıra 1 düz, 3 ters,1 düz , 3 ters şeklinde sıra bitirilir.3. sıra 1.ci sıra gibi örülür.


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Elişi Panço Modeli Ve Yapılışı
 3. Bolero Modelleri ve Yapılışı, Modern Bolero Modeli Ve Yappılışı
 4. Elişi jean kazak modeli ve yapılışı
 5. Elişi şal bolero modeli
 6. Çocuk Bolero Modeli ve Yapılışı - çocuk bolerosu - bolera modelleri - çocuk bolerosu yapım
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri