Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Avcılık ve Yaban Hayatı Yaban hayatı çok zengin olan Kırklareli , önemli av merkezlerinden biridir Istranca Dağlarının yoğun ormanlarla kaplı yükseltileri büyük av hayvanlarının ,

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Arrow Avcılık ve Yaban Hayatı Hakkında Bilgi

  Sponsorlu Bağlantılar
  Avcılık ve Yaban Hayatı

  Yaban hayatı çok zengin olan Kırklareli, önemli av merkezlerinden biridir Istranca Dağlarının yoğun ormanlarla kaplı yükseltileri büyük av hayvanlarının, ovalar ise kanatlı av hayvanlarının yaşama alanlarıdır.
  Kofçaz ilçesinin Kocayazı, Kula köyleri ile Dereköy, Demirköy, Vize ve Bulgaristan sınırına yakın ormanlarında domuz, kurt; İğneada Panayır İskelesi, Kıyıköy ve Kastros Koyları çevresinde ise geyik ve karaca görülür. Ergene havzasındaki vadiler ve yamaçlarda tilki, tavşan, dere kenarlarında da porsuk bulunur. Merkez ilçeye bağlı Bedre, Handere, Ahmetçe ve Şeytandere civarı ile Lüleburgaz, Pınarhisar, Babaeski ilçelerindeki kayalık ve çalılıklarda keklik; çayırlık ve bağ kenarlarında çil; İğneada yöresindeki akarsuların denize döküldüğü sazlık ve bataklıklarla, kıyıdaki ormanlarda kaz, ördek, çulluk ve bıldırcın bulunmaktadır.
  Kırklareli’nde 1955 yılında kurulan “Avcılar ve Atıcılar Kulübü” sürek avları düzenlemektedir. İlde kara avcılığı yanında, Karadeniz’de balık avcılığı da yapılmaktadır. Deniz balıkçılığı, suların sığ olması yüzünden kayık ve motorlarla yapılmakta, mevsime göre her tür balık avlanabilmektedir. Ayrıca akarsu ve derelerde olta balıkçılığı da yapılmaktadır. En çok alabalık, miryana ve sazan avlanmaktadır. Alabalık, özellikle Dereköy, Balaban (Velika) Dolapdere, Karadere, kula, Çağlayık, Kazan ve Pabuçdere’deki doğal ortamlarda bol miktarda bulunur.
  İlde nesli gittikçe azalan ve yok olma tehlikesiyle yüzyüze gelen av hayvanlarını koruma altına almak, avcılığın daha bilinçli ve disiplinli yapılmasını sağlamak amacıyla, İl Av Komisyonu kararıyla Babaeski, Lüleburgaz, Pınarhisar ve Vize ilçelerinde yasak av sahaları belirlenmiştir. Ayrıca Saka Gölü Longozu “Yaban Hayatı Koruma Sahası”, Kazandere ve Pabuçdere’nin yukarı kısımları ise doğal alabalık üretiminin artması, avlanmanın kontrol altına alınması amacıyla “Alabalık Koruma Sahası” olarak tespit edilmiştir.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Yaban Ormanı, Yaban Ormanının Tanımı, Önemi, Özellikleri Nelerdir
 3. Hz Muhammedin Babasının Hayatı, Peygamberimizin babasının hayatı, Peygamber efendimizin b
 4. Yabani Hayat, Tanımı, Yaşam Alanları, Yaban Hayatı, Özellikleri
 5. Yaban Mersini Nedir–Yaban Mersini Yararları-Yaban Mersini Faydaları
 6. Türkiye Avcılık Ve Yaban Hayatı Sempozyumu
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri