Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Dost luk ile ilgili ata sözler i Dost acı söyler. Dost sevilip güvenilen , yakın arkadaş , gönüldaş , iyi görüşülen kimsedir. Dost lar hiçbir
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 2      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Dostluk ile ilgili atasözleri

  Sponsorlu Bağlantılar
  Dostluk ile ilgili atasözleri

  Dost acı söyler.
  Dost sevilip güvenilen, yakın arkadaş, gönüldaş, iyi görüşülen kimsedir. Dostlar hiçbir çıkar kaygısı gütmeden yaklaşırlar insana. Düşman kimselerin aksine, insanın iyiliğini isterler. Sevinci paylaştıkları gibi üzüntüyü de paylaşırlar. Bu bakımdan dostlarımız olanlar eksikliklerimizi, kusurlarımızı, yanlışlıklarımızı yüzümüze karşı söylemekten çekinmezler. Bizi memnun etmek için değil doğruyu göstermek için konuşurlar. Amaçları bizi düzeltmek, acı da olsa gerçeği yüzümüze söylemektir. Bu bakımdan iyiliğimiz için söyledikleri sözlerden ötürü onlara kırılmamalıyız.

  Dost başa bakar, düşman ayağa.
  Temiz giyinip kuşanmak hem dost, hem de düşman için oldukça önemlidir. Bu durum başımızı yukarıda görmek isteyen dostlarımızı sevindirecek, ayağımızın kaymasını bekleyen düşmanlarımızı da kahredecektir.

  Dost dostun eyerlenmiş atıdır.
  Hakikî dost, dostunun en sıkışık zamanında yardımına koşmaya hazır durumda bekler.

  Dost ile ye, iç; alış veriş etme.
  Her türlü alış verişin temelinde çıkar yatar. Dolayısıyla çıkarların çatıştığı yerde tatsızlıkların baş göstermesi, giderek de dostluğu bozması mümkündür. O hâlde dostluklarını sürdürmek isteyen kimseler birbirleriyle alışveriş yaparken ya çok dikkatli olmalı, ya da alışveriş yapmaktan mümkün olduğunca kaçınmalıdırlar.

  Dost kara günde belli olur.
  Varlıklı, iyi, güzel ve mutlu günlerimizde bizimle dostluk kuran, arkadaşlık eden, yanımızdan ayrılmak istemeyen çok olur. Herkesin mutluluktan bir pay almaya çalıştığı böyle günlerimizde, etrafımızdaki bu kişilerin hepsine gerçek dost diyebilir miyiz? Kuşkusuz hayır. Bu ancak işlerimizin kötü gittiği, üzüntülerimizin arttığı, felâketlerin bizi boğmaya çalıştığı günlerimizde belli olur. İyi ve mutlu günlerimizde olduğu gibi, bizi kara günlerimizde de yalnız bırakmayan, sıkıntılarımızı paylaşan kişiler gerçek dostlarımızdır.

  Dostluk başka, alış veriş başka.
  Alış verişin temelinde çıkar, dostluğun temelinde ise fedakârlık yatar. Bunu bilip dost kalmak isteyenler alış verişlerini arkadaşlık ilişkisinden ayrı tutarlar. Bu kişiler arasındaki dostluk, birinin ötekine fedakârlık yapmasını gerekli kılmaz.

  Dostun attığı taş baş yarmaz.
  Dostun acı sözünden veya sert davranışından bize kötülük gelmez. Biliriz ki, onun bu yaptığı bizim iyiliğimiz içindir.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Sevgi dostluk ve kardeşlik ile ilgili atasözleri ve şiirler
 3. Dostluk ve kardeşlikle ilgili kompozisyon, Dostluk konulu kompozisyon
 4. ögrenme ile ilgili atasözleri, bilgi ile ilgili atasözleri,ögrenmekle ilgili atasözler özd
 5. Düşle ilgili atasözleri, Rüya ile ilgili atasözleri, deyimler, özlü sözler
 6. En güzel dostluk sözleri facebook , Dostlukla ilgili kapak sözler, Kapak sözleri dostluk
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar
  Dostluk demek en sıkışık anınızda yada yardıma ihtiyaç duyduğunuzda yanınızda olan kişi dostunuzdur.Yada size dost gibi görünüp sizden çıkar sağlayan ve çıkarlarını sağladıktan sonra sizi terk eden insanlar sizin dostunuz olamazlar. 9. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri