Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Yeni Doğan Bebeğin Yıkanması Bebek Yeni doğan bebeklerde göbek bağı , tedirginlik yaratabilir. Eğer yaz aylarındaysanız bebeğinizi hastaneden eve getirdikten hemen sonra yıkamaya başlayabilirsiniz. Anne

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Yeni doğan bebeğin yıkanması

  Sponsorlu Bağlantılar
  Yeni Doğan Bebeğin Yıkanması


  Bebek

  Yeni doğan bebeklerde göbek bağı, tedirginlik yaratabilir. Eğer yaz aylarındaysanız bebeğinizi hastaneden eve getirdikten hemen sonra yıkamaya başlayabilirsiniz.
  Anneye yardım eden bir kişi daha olursa işiniz daha kolay olur.
  En kötü ihtimalle gün aşırı yıkamalısınız, üstünden terini atması çok önemlidir bebeğinizin büyümesinde etkendir.
  -Bebeğinizi yıkamadan yaklaşık bir saat önce doyurmalınız. Sakin ve bir rahatsızlığının olmaması gerekir. Gazı varsa başlamadan önce onu rahatlatmalısınız.
  -Eğer kış aylarındaysanız odasını ısıtmalısınız.
  -Havlusunu, temiz giysilerini, bezini, vücut kremini hazır bulundurun. (3. ayına kadar kullanabileceğiniz bez değiştirme ve yıkama üniteleri satılıyor, mutlaka tavsiye ediyorum. Beliniz ağrımadan yıkıyor, giydirebiliyor ve bezini değiştirebiliyorsunuz)
  -Yıkama küvetine su doldurun, bir de kovada durulama suyu hazırlayın. Suyun sıcaklığını dirseğinizle kontrol edebilirsiniz. (Bu iş için derece satılıyor faat pek pratik olduğu söylenemez)
  -Bebeğinizi panik yapmadan seri bir şekilde soyun. Bu işi yaparken onu rahatlatmak için şarkı mırıldanabilirsiniz. Bebeğinizin ve sizin sakin olmanız gerekiyor. Yoksa yıkama işi kabusa dönüşebilir.
  -Bence anneye yardım edecek kişi baba olmalıdır. Çünkü bebekle temas etmesi, anneye yardım ediyor olması babaya iyi gelecektir.
  -Bebeği yüzü aşağı bakacak şekilde tutun. Bir elinizi bacaklarının arasından geçirin, bir elinizi de çenesinin altına destek yapıp kolundan tutun. Bu tutuş çok güven verir ve korkmadan onu yıkamanızı bekler, hatta keyif almaya başlar.
  -Bebeği suda öne arkaya hareket ettirin, çok hoşuna gider. Şampuanladığınız süngerle vücudunu silerek işe başlayın. Koltuk altlarını ihmal etmeyin.

  Yeni Doğan Bebeklerin Banyosu

  Bebeği ters çevirerek önünü yıkamaya devam edin. Bu kez bir kolunuzu başının altına destek yapın bir elinizle de kalçasını tutun.
  -Sabunlanma işlemi bittikten sonra kovadaki suyla başından dökerek durulamaya başlayın. Kulaklarına su kaçmamasına önemle dikkat edin.
  -Hemen havluya sarın, şimdiye kadar ağlamamışsa sorun yok ama ağladıysa havluya sarılıyken daha fazla ağlatmadan emzirirseniz iyi olur. Anne kucağında sakinleşecektir.
  -Yine hızlı bir şekilde kremini sürerek vücuduna masaj yapın, giysilerini giydirin.
  Sürekli seri ve hızlı olmalısınız dememizdeki sebep; sıkılırlarsa ağlamaya başlar ve üşürler.
  Her geçen gün siz de alışacaksınız bebeğiniz de alışacaktır. Yıkanma saatlerinde çok eğleneceli olacak.
  Sadece sakin olun ve ona “güvendesin” duygusunu hissettirin.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Yeni Doğan Bebeğin Refleksleri Nelerdir?
 3. Yeni doğan bebeğin sağlık ve bakımı
 4. Yeni doğan bir bebeğin boyu ortalama kaç cm. dir
 5. Yeni Doğan Bebeğin Boy Uzunluğu ve Kilosu Ne kadar olur
 6. Yeni Doğan Bebeğin ilk 14 günü
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar
  Bebeğe güvende olduğunu hissettirmek en önemlisi olsa gerek. Kii annenin yapabileceği en kolay işte bu olmalıdır diye düşünüyorum, sonuçta iç güdüsel bir durum Anne ve bebek arasındaki empati yadsınamaz. 9. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri