Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Ankara resimleri , ankara ile ilgili resimler Ankara'nin a din in nereden geldigine dair çesitli söylentiler olmakla birlikte , tarihe geçmis adi Eskiçagdan zamanimiza kadar
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 4      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Ankara resimleri, ankara ile ilgili resimler

  Sponsorlu Bağlantılar
  Ankara resimleri, ankara ile ilgili resimler

  Ankara'nin adinin nereden geldigine dair çesitli söylentiler olmakla birlikte, tarihe geçmis adi Eskiçagdan zamanimiza kadar hemen hemen hiç degismemis gibidir: Ankyra (Ancyra), Angora, Engürü ve simdi Ankara.

  Sirasiyla Hititler, Frigyalilar, Kimmerler, Persler, Lidyalilar, Makedonyalilar, Galatlar, Romalilar ve Selçuklu sinirlari içerisinde kaldiktan sonra 1354 yilinda Orhan Gazi'nin oglu Süleyman Pasa tarafindan Osmanli ülkesine katilmistir. 1902 yilinda Ankara Ili 5 sancak ile 21 kazayi kapsamakta iken 1924 tarihli Teskilat-i Esasiye Kanunu sancaklari kaldirmis, böylece Kayseri, Yozgat, Kirsehir ve Çorum Sancaklari il haline gelerek Ankara'dan ayrilmistir.

  Kurtulus Savasi planlarinin yapildigi, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurulus hazirliklarina mekan olan Ilimiz, yakin tarihimizde ayri bir önem tasimaktadir. Temsil Kurulusunun çalismalarini yürütmek için Ankarayi karargâh olarak seçen Mustafa Kemal 27 Aralik 1919 da buraya geldiginde büyük bir coskuyla karsilanmistir. O günden sonra Mustafa Kemal, Türkiye Cumhuriyetin temellerini burada sekillendirmeye baslamistir. 13 Ekim 1923 tarihinde Baskent olan Ankara, hizli bir toplumsal, ekonomik, siyasal, askeri ve kültürel gelisime sahne olmustur.


  ALTIN PARK


  ANKARA KALESİ (ESTARGON KALESİ)

  ANKARA DAN GÖRÜNÜM

  ÇANKAYA KÖŞKÜ

  ATAKULE

  GENÇLİK PARKI

  KUĞULU PARK

  MAVİ GÖL

  SEYMENLER PARKI


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. En Güzel Ankara Türküleri, Ankara Türküleri Sözleri, Ankara Yöresine Ait Türküler
 3. Ankara şiirleri, ankara ili ile ilgili şiirler
 4. Ankara Ahi Beyliği hakkında bilgi,Ankara Ahi Beyliği kuruluş ve çöküşü,Ankara Ahi Beyliği
 5. Ankara Tarihi Hakkında Bilgi, Ankara'nın Tarihçesi
 6. Ankara'nın Resimleri , Ankara ile ilgili resimler
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri