Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Allah 'ın yarattıklarını sevdiğini gösteren örnekler nelerdir Allah , yarattığı varlıklara karşı çok şefkatlidir. Onları korur , kollar. Onların her türlü ihtiyaçlarını karşılar. Yaşamlarını devam
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 188      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Allah'ın Yarattıklarını Sevdiğini Gösteren Örnekler

  Sponsorlu Bağlantılar
  Allah'ın yarattıklarını sevdiğini gösteren örnekler nelerdir

  Allah, yarattığı varlıklara karşı çok şefkatlidir. Onları korur, kollar. Onların her türlü ihtiyaçlarını karşılar. Yaşamlarını devam ettirebilmeleri için ne gerekiyorsa Allah, onların hepsini canlılar için hazırlamıştır.
  Allah’ın pek çok güzel ismi vardır. Bunlardan biri Rahman, diğeri Rahim’dir. Her ikisi de yaratılan varlıklara karşı Allah’ın son derece şefkatli ve merhametli olduğunu anlatmaktadır.
  Sevgili Peygamberimiz diyor ki:
  “Allah’ın yüz rahmetinden sadece birini dünyada yaşayan annelerin kalbine koymuştur.”

  Biz annelerin yavrularına karşı ne kadar sevgiyle dolu olduklarını biliyoruz. Canlılar içinde bütün annelerin kalbindeki sevgi Allah’ın rahmetinin sadece yüzde biri kadar ediyor. Allah ne kadar sevgi doluymuş değil mi?

  Ancak Allah, O’nun büyük nimetlerine karşı saygısızlık edip, kendilerini sorumsuz sayan kimseleri sevmez. Çünkü bu kimseler Allah’la olan bağlarını saygısızlıkla koparmışlar, O’nun mülkünde yaşadıkları halde O’nu yok sayıp başka tanrılar uydurmuşlardır. Bu elbette Allah’a karşı yapılmış çok büyük bir küstahlıktır. Yine de Allah çok merhametli olduğundan bu gibi kimseleri hemen cezalandırmaz. Onların yaşamlarına devam etmesine izin verir. Nimetlerini onlardan esirgemez.

  Yüce Allah Kur'an-ı Kerim’de şöyle buyurur:

  “(Ey Peygamber! ) De ki: Eğer Allah'ı seviyorsanız bana uyunuz ki Allah da sizi sevsin ve günahlarınızı bağışlasın. Allah son derece bağışlayıcı ve esirgeyicidir.” (Al-i İmran 31)

  Bu ayetten açıkça anlıyoruz ki, Allah’ın bizi daha çok sevmesi ve öbür dünyada cennetine alması için Allah’ın ve Peygamberimizin buyruklarına uymamız gerekmektedir.

  Ali Kuzudişli

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Allah'ın Yarattıklarını Sevdiğini Gösteren İki Örnek Veriniz
 3. Allah'ın Yarattıklarını Sevdiğini Nasıl Açıklayabilirsiniz
 4. Allah'ın yarattıklarını sevdiğini gösteren hadisler
 5. Allah'ın Yarattıklarını Sevdiğini Gösteren Ayetler
 6. Allah'ın Yarattıklarını Sevdiğini Nasıl Anlarız
 7. Paylaş Facebook Twitter Google

 8. Misafir Üye

  Sponsorlu Bağlantılar
  Allah bizi korur,kollar,ve bize her şeyin en hayırlısını verir.Bizim yaşamımız için her şeyin en güzelini verir.Ayrıca bize kulak,ağız,burun ,kol ve bacağı bize veren gene Allah'tır.Bu yüzden Allah yarattığı kullarını çok sever. 9. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 10. Misafir Üye

  Hz . Muhanmmedin Hayatı

  Hz.Muhanmmed ( SA.V) 571 yılında Mekkede doğudu . Annesinin ismi Amine, babasının ismi Abdullah . Peyamber Efendimiz ( S . A V ) doğmadan önce babası vefat etmiş. Annesi " de ufakken ölmüş . Hz.Muhanmmedin süt annesi Halime . Dedesi Ebu Talip , Amcası Hz Ebu talip tir . Peygamberimizin en yakın arakadaşı Hz . Ebu Bekirdir.


  Serkan Korkmaz DİN KÜLTÜRÜ VE AHALAK BİLGİSİ ÖĞRETMENİ Ankara


 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri