Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Ağız kokusu olanlar dişlerini nasıl fırçalamalı? Diş ve dişeti arasına 45 derecelik bir açı ile fırçayı yerleştirerek , 3 dakika dişlerinizi fırçalamanız önerilir. Bir sadece

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Ağız kokusu olanlar dişlerini nasıl fırçalamalı?

  Sponsorlu Bağlantılar
  Ağız kokusu olanlar dişlerini nasıl fırçalamalı?

  Diş ve dişeti arasına 45 derecelik bir açı ile fırçayı yerleştirerek, 3 dakika dişlerinizi fırçalamanız önerilir. Bir sadece dişlerini üzerini fırçalamak hem koku, hem ağız sağlığı açısında büyük bir avantaj sağlamaz. Daha çık diş ve diş eti arasına 45 derecelik bir açı ile çok basınç yapmadan, titreşimli bir fırçalama yapmak gerekir.
  Fırça seçimi onunda ise iki çeşit fırça kullanılmalı. Sabah orta-sert, akşam ise yatmadan önce fırçalamada orta sertlikte bir fırça kullanmalısınız. Fırçalarınızı mümkün olduğunca suyun içinde bekletmelisiniz. Bunun için içi su dolu bir bardak kullanılabilir. Haftada bir defa da fırçaları içine koyduğumuz suya bir kaşık tuz atıp fırçaları sabaha kadar bu şekilde bekletmelisiniz. Her fırçalamadan sonra mutlaka diş ipi kullanmalıyız. Her dişin arası diş ipi ile girilip temizlenmelidir. Daha sonrasında ise artık ülkemiz de de olan dil fırçaları ile dilin temizlenmesi gerekmektedir. Özellikle gece yatmadan önce bu üç şeyi mutlaka yapmalıyız. Bu durum ağız kokumuz olmasa dahi yapılması gereken temel temizliktir.
  Fırçalama olarak düz yani el ile ve elektrikli sistemler var. Elektrikli olanlar daha çok titreşimini kendileri sağlamaktadır. Bu fırçalar faydalıdır ama herkes kullanacak diye bir durum yok. Bu sadece özel durumlarda, yani çok sert fırçalayan insanlarda veya dişlerine çok bastıran insanlarda bu hareket diş eti çekilmesine sebep olduğu için bu gibi durumlarda elektrikli fırçalar öneriyoruz.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Diş etleri çekilen kişi dişlerini nasıl fırçalamalı
 3. Ağız kokusu için nasıl bir ağız bakımı yapmalı?
 4. Kötü ağız kokusu, Kötü ağız kokusu sebepleri, ağız neden kokar, sebepleri, tedavi yöntemle
 5. ağız kokusu nasıl giderilir ,ağız kokusu tedavisi
 6. Ağız kokusu nedenleri, Ağız kokusu nasıl giderilir
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri