Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Hamile lik Gingivitisine Dikkat diş eti iltihabı - gingivitisi - periodontal - gebe likte diş sağlığı Hamile likte değişen hormon seviyeleri , diş eti sorunlarını

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Hamilelik Gingivitisine Dikkat diş eti iltihabı - gingivitisi - periodontal - gebelikte diş sağlığı

  Sponsorlu Bağlantılar
  Hamilelik Gingivitisine Dikkat
  diş eti iltihabı - gingivitisi - periodontal - gebelikte diş sağlığı


  Hamilelikte değişen hormon seviyeleri, diş eti sorunlarını doğrudan etkiliyor. Uzmanlar, hamilelerin ve hamilelik planlayanların diş sağlığına daha fazla özen göstermesini öneriyor.

  Hamilelik döneminde hormonlarda gelişen değişiklik, dişlerde yeni çürüklerin oluşmasına neden olabiliyor. Ağız ortamı hamilelik döneminde oluşan değişiklikler ile daha çok periodontal yani dişeti kaynaklı problemlere yatkın oluyor.

  Hamilelikte, diş eti iltihabının başlangıç düzeyi olan gingivitisin daha kolay oluştuğunu belirten Diş Hekimi Cansın Özgür, hamilelik gingivitisinin diş etleri ve kemik yapısını etkilememesi için düzenli ağız bakımı yapmanın çok önemli olduğunu söylüyor.

  Dr. Cansın Özgür hamilelik gingivitisinden korunmak için yapılması gerekenleri ise şöyle özetliyor:

  • Eğer planlanan bir hamilelik varsa öncesinde diş hekimine muayene olup olası risklerden kurtulmak hamilelik dönemini rahat geçirmenizi sağlayacaktır. Çünkü hamilelik döneminde çekilen radyografiler, her ne kadar alınan önlemlerle bebeğe zarar vermese de tercih etmediğimiz bir durumdur.

  • Günlük diş fırçalama düzenine çok dikkat edilmelidir. Kahvaltı sonrası ve yatmadan önce dişleri en az üç dakika süreyle yumuşak dairesel hareketlerle ve fırça, dişlerin her yüzeyine ve dile temas edecek şekilde fırçalamak gerekir. Mümkünse dişleri her yemek sonrası fırçalamak daha çok fayda sağlayacaktır.

  • Diş ipi kullanılmalıdır. Diş ipi kullanımı genellikle birçok insana zor gelir. Fakat dişlerin birbirine komşu oldukları alanları çok daha iyi temizlediği ve diş eti problemlerinden korunmada vazgeçilmez bir unsur olduğu için yatmadan önce diş ipi mutlaka kullanılmalıdır. Diş ipinin nasıl kullanıldığı ile ilgili diş hekimlerinden yardım alınmalıdır.

  • Dişlerinizde veya diş etlerinizde herhangi bir rahatsızlık hissettiğinizde mutlaka diş hekimine başvurmalısınız. Bir rahatsızlık büyüdükten sonra müdahale etmekle, o rahatsızlığı başlangıcında durdurmak arasında çok büyük tedavi farklılıkları olacağını unutmamak gerekir.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Diş eti iltihabı olan kişi nelere dikkat etmeli
 3. 33 Haftalık Gebelikte Dikkat Edilmesi Gerekenler gebelikte 33. hafta - 33 haftalık gebelik
 4. Hamilelik Yaşı Hesaplama, Hamilelik Kadınlarda Ne Zaman Başlar, Hamilelik Nasıl Hesaplanır
 5. Hamilelik Öncesi Ve Hamilelikte Diş Sağlığı, Neler Yapılmalı
 6. Gebelikte seyahat etmek gebelikte yolculuk yapıldığında nelere dikkat edilmelidir
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri