Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Dişleri En Hızlı Çürüten Hareketler , Etkenler , Hatalar Sürekli Kahve Molası: Gün boyu kahve , çay içme ve atıştırma alışkanlığı , ağızda asit salgılayan

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Dişleri En Hızlı Çürüten Hareketler, Etkenler, Hatalar

  Sponsorlu Bağlantılar
  Dişleri En Hızlı Çürüten Hareketler, Etkenler, Hatalar

  Sürekli Kahve Molası: Gün boyu kahve, çay içme ve atıştırma alışkanlığı, ağızda asit salgılayan bakterileri aktive ederek bu bakterilerin diş yüzeyinde yaşamasına ve dişleri çürütmesine neden olur. Çay ve kahve şekersiz tüketilmeli ya da bu içeceklerin yerine süt ve süt ürünleri tercih edilmeli, yanında atıştırılan yiyeceklerden kaçınılmalıdır.

  Sigara Kullanımı: Sigara içmek ağız kuruluğundan, ağız kokusuna, dişlerin sararmasına hatta ağız kanserine kadar birçok hastalığa sebep olabilir.

  Diş İpi Kullanmama: Sadece diş fırçalamak ağız temizliğinde tek başına yeterli değildir. Diş fırçasının ulaşamadığı diş araları diş ipi kullanılarak temizlenebilir.

  Diş Fırçalamama: Ağız sağlığının en önemli bakımı dişleri fırçalamaktır. Dişler her yaşta, günde en az iki kez fırçalanmalıdır. Diş fırçası üç aylık periyotlarla yenilenmeli, dişler fırçalanırken fırça kuru olmalıdır.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Yaya Ve Sürücülerin Geçitlerde Yaptığı Hatalar Nelerdir Bu Hatalar Sonucunda Ne Gibi Sorun
 3. Dünyanın en hızlı kuşu hangisidir en hızlı uçan kuş hangi kuşdur
 4. Kita OluŞumu Hareketleri, Epirojenez hareketler, Kıta oluşum hareketleri nelerdir, Epiroj
 5. Hızlı Fotoğraf Basmayı kim buldu, hızlı fotoğraf basmanın icadı, hızlı fotoğraf baskısı na
 6. en Zor Hareketler Yapılması en Zor hareketler Zor Hareketler
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar
  Yemek Dışında Tüketilen Tatlı: Tatlıların yemek öğünleri içerisinde tüketilmesi diş sağlığı için önemlidir.

  Su İhtiyacını Karşılamama: Yemek yedikten sonra diş için yapılacak en iyi şey su veya süt içmektir. Yemek sonrası içilen bir bardak su, yemek parçalarını ağızdan uzaklaştırır ve ağızdaki asidik ortamı nötrler. Ayrıca süt içmek dişte kalsiyum oluşumunu arttırır.

  Çiğnenemeyen Tatlılar: Sakız, yapışkanlı tatlılar ve kuruyemişten mümkün olduğunca uzak durulmalı. Yenildiği takdirde ise dişlerden arındırma işlemi titizlikle yapılmalıdır.

  Meyve Ve Sebzelerden Kaçınma: Meyve ve sebzelerin içerdiği vitaminler diş etleri için çok önemlidir. Ayrıca elma gibi sert meyve ve sebzelerin ısırılarak tüketilmesi, ön dişlerde mekanik temizliği sağlar.

  Şekerli Sakız Çiğneme: Sakız çiğnemek gibi bir alışkanlığınız varsa şekersiz sakızları tercih edin. Şekersiz sakız tükürük akışını hızlandırıp, ağzın temizlenmesine ve ağız içi asidin dengelenmesine yardımcı olur. 9. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri