Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Dişlerdeki Lekelerden Kurtulmak İçin Yapılması Gerekenler Dişte kalan parçacıklar bile kalıcı renk değişimlerine neden olabiliyor... Dişteki lekeler genellikle basit bir temizlik ile giderilebilir. Diş doktorları

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Dişlerdeki Lekelerden Kurtulmak İçin Yapılması Gerekenler

  Sponsorlu Bağlantılar
  Dişlerdeki Lekelerden Kurtulmak İçin Yapılması Gerekenler

  Dişte kalan parçacıklar bile kalıcı renk değişimlerine neden olabiliyor...

  Dişteki lekeler genellikle basit bir temizlik ile giderilebilir. Diş doktorları tarafından uygulanan diş taşı temizliği sonrasında polisaj denilen bir işlem uygulanır. Polisaj işlemi dişlerin üzerine özel bir macun uygulayarak bir lastik yardımıyla dişleri daha beyaz hale getirme işlemidir. Polisaj işlemi sonrasında dişlerdeki lekeler çıkmıyorsa ya çürük vardır ya da diş lekesi derine işlemiştir. Dişin içine işlemiş lekeleri temizlemenin yolu da diş beyazlatmadır.

  Dişte leke oluşumunu engelleyen birçok diş macunu bulunmaktadır. Bu diş macunları düzenli kullanıldıklarında olumlu sonuç vermektedir. Özellikle sigara içen kişilerin dişlerinde görülen sararmayı önleyici özellik taşıyan ürünler oldukça etkilidir. Ama temel prensip mutlaka öğünlerden sonra dişleri fırçalamaktır. Özellikle kahve gibi kafein içeren içecekler dişler üzerinde leke bırakır.

  Diş macunu seçerken florürlü ve dişi koruyucu maddeler olanları seçmek gereklidir. Dişi aşındırıcı öğeler içeren diş macunları kesinlikle kullanılmamalıdır.

  Diş ipi kullanmak da çok önemlidir. Dişin arasında kalan parçacıklar dişin çürümesine ve kalıcı renk değişimlerine neden olabilir. Küçük yaştan itibaren uygun diş ipi kullanmak ve diş etlerini acıtmamaya özen göstermek yararlı olacaktır.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Göz Sağlığı İçin Yapılması Gerekenler
 3. Erozyonu Önlemek İçin Yapılması Gerekenler
 4. Çığdan Korunmak İçin Yapılması Gerekenler
 5. Ruh Sağlığının Korunması İçin Yapılması Gerekenler
 6. Dişlerdeki lekelerden nasıl kurtulabiliriz, ağız diş bakımı, ağız diş sağlığı, Diş Bakımı,
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri