Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Porselen Dolgular Porselen Dolgu Olur mu? Evet olur , artık çürük kırık gibi sebeplerle çok fazla madde kaybına uğrayan dişlerinizin içine aynen dolgu yapılıyormuş gibi

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Porselen Dolgular, Porselen Dolgu Olur mu?

  Sponsorlu Bağlantılar
  Porselen Dolgular
  Porselen Dolgu Olur mu?


  Evet olur, artık çürük kırık gibi sebeplerle çok fazla madde kaybına uğrayan dişlerinizin içine aynen dolgu yapılıyormuş gibi hazırlanan kavite (dolgu boşluğuna) artık porselen bir dolgu (inley, Onley) yerleştirilebilmektedir. Porselen dolgu estetik olarak dolgunuzun dişinizden ayrılmamasını sağlayarak dolgunuz doktorunuz ve sizin aranızda bir sır olarak kalabilir, ağzınızı her açtığınızda siyah kocaman çirkin ve eski dolgularınızı saklamak zorunda değilsiniz.


  Eskiden büyük çürük sebebiyle oluşan diş boşluklarına tek alternatif amalgam dolgu iken bugün artık yerini porselen dolguya bırakmıştır. Sadece iki seans gerektiren bu işlem estetik olduğu kadar da sağlıklı bir işlem, günümüzde restoratif diş hekimlğinin geldiği son noktada bulunan bu teknoloji ile kalan diş duvarları korunarak dişlerin kırılması engellenmektedir.


  Küçük kavitelere kompozit dolgu (beyaz dolgu) yapılabilirken daha büyüklerine yapılabilen porselen dolgu geleneksel amalgam dolguların toksik olmayan alternatifidir. Amalgam dolgular içerdikleri civanın solunması ile vücutta depolanması mümkündür ve bu sakıncalı bir durumdur. Porselen dolgular daha güvenilir restorasyonlardır ve klinik ömürleri uzundur. Estetik ve fonksiyon açısından da hastalar tarafından çok daha kolay kabul edilmektedirler.
  Diş Hekimi Emek Külür

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. 2018 Porselen fincan takımları, Vintage çin, 2018 Model Porselen Fincan Takımları, Porelen
 3. Porselen süs eşyaları, zarif porselenler, çok şık porselen takımlar, şık porselen çay finc
 4. porselen harikaları, porselenden yapılan sanatlar, porselen sanatı, porselenden desen çalı
 5. Şık porselen çay fincanları, çiçek motifli porselen fincam takımları
 6. Porselen Dünyası - Porselen Ürünleri
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri