Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Cendere ne demektir Basınç yolu ile c isim leri sıkıştırmaya ya da c isim ler üzerinde damgalar vurmaya yarayan âlet ve makinelere verilen genel ad.

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Cendere ne demektir

  Sponsorlu Bağlantılar
  Cendere ne demektir
  Basınç yolu ile cisimleri sıkıştırmaya ya da cisimler üzerinde damgalar vurmaya yarayan âlet ve makinelere verilen genel ad. Endüstrinin hemen hemen bütün kollarında pek çok kullanılmakta olan cendereler, kullanılma yerlerine göre cisimlerin hacimlerini küçültmek ya da cisimler üzerine istenilen bir damgayı vurmak için kullanılan “asıl cendereler” ve katı cisimlerdeki yağ ve sıvıları çıkarmak için kullanılan sıkma ve ezme cendereleri olmak üzere iki bölüme ayrılırlar. Hangi çeşit olursa olsun, cenderelerin çalışma prensibi aynıdır, iş ve enerjinin korunumu prensibine göre, küçük bir kuvvetle büyük bir kuvvet elde edebilmek esasına göre yapılmıştır. Endüstride kullanılan cendereler, başlıca hareketli tablah cendereler, su cendereleri, silindirli cendereler olmak üzere üçe ayrılır. Bunlardan başka ev işlerinde kullanılan el cendereleri de (damgalama, limon, meyve, üzüm sıkma, püre yapma gibi) cendereler de vardır.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Pdr ne demektir?
 3. Rüyada cendere görmek
 4. Kişisel Gelişim Ne Demektir Nedir Kişisel Gelişim Ne Demektir Hakkında Bilgi
 5. Cendere Köprüsü (Adıyamanın Tarihi ve Turistik Yerleri)
 6. Oligopol ne demektir, Oligopol piyasası ne demektir?
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri