Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Bitkilerde Döllenme Nedir , Çiçeklerde Döllenme Nedir , Tozlaşma ile dişi organın tepeciğine konan polen , buradaki nemli ve yapışkan sıvıya tutunur ve polenin dış

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Bitkilerde Döllenme Nedir, Çiçeklerde Döllenme Nedir,

  Sponsorlu Bağlantılar
  Bitkilerde Döllenme Nedir, Çiçeklerde Döllenme Nedir,
  Tozlaşma ile dişi organın tepeciğine konan polen, buradaki nemli ve yapışkan sıvıya tutunur ve polenin dış gömleği açılır. Dişicik borusuna doğru bir uzantı oluşur. Bu uzantıya polen tüpü denir. Polen tüpü yumurtalığa kadar uzanır ve yumurta hücresini bulur ve birleşir.
  İşte erkek üreme hücresi çiçek tozu (polen) ile dişi üreme hücresi yumurtanın birleşerek, çekirdeklerinin kaynaşması olayına döllenme denir. Döllenme sonucu döllenmiş yumurta hücresi zigot oluşur. Kısa süre içinde bölünmeye başlayan zigot, bitkinin küçük bir taslağı olan embriyoyu meydana getirir. Embriyoya bitki taslağı da denir. Embriyoda bitkinin kök, gövde ve yaprağın ilk taslağı oluşur.
  Bu aşamadan sonra, çiçekte çanak ve taç yapraklarla erkek organın görevi bitmiştir. Bu organlar sararır, solar ve dökülür.


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Dış Döllenme Nedir Kısaca
 3. Çiçekli Bitkilerde Tozlaşma Ve Döllenme Nasıl Gerçekleşir
 4. Bitkilerde Döllenme Nedir
 5. Çiçekli Bitkilerde Tozlaşma Ve Döllenme resmi
 6. Hayvanlarda üreme iç döllenme ve dış döllenme
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri