Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

24 Ayar Altının Anlamı Nedir Altın Nedir [IMG]http://www.***************/images.gif[/IMG] Bizde altının saflığını gösterme ölçüsü olarak genellikle ayar kelimesi kullanılır ama uluslararası piyasada kullanılan kelime kırat tır.

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  24 Ayar Altının Anlamı Nedir Altın Nedir

  Sponsorlu Bağlantılar
  24 Ayar Altının Anlamı Nedir Altın Nedir
  [IMG]http://www.***************/images.gif[/IMG]

  Bizde altının saflığını gösterme ölçüsü olarak genellikle ayar kelimesi kullanılır ama uluslararası piyasada kullanılan kelime kırat tır. Kırat hem altının hem de elmas ve diğer kıymetli taşların ölçümünde kullanılan bir birimdir.

  Elmas ve değerli taşları ölçmede kullanılan kırat ın bir birimi 200 miligrama (0200 gram) eşittir. Yani 20 gramlık bir elmasınız varsa bu 100 kıratlık bir elmastır. Doğada bulunan elmasın büyüklüğü çok seyrek olarak bir santimetrenin üzerindedir. Bugüne kadar bulunan en büyük elmas 3.106 kıratlık ‘Cullian’dır. Bundan 530 ve 517 kıratlık iki büyük ve 100 küçük elmas işlenmiştir.

  Altında kullanılan kırat veya ayar ise altının saflığını gösterir. 24 kırat (ayar) altın içinde karışık başka bir metal olmayan yüzde yüz saf altındır. Tamamen saf altın çok yumuşak olduğundan genellikle bakır veya gümüş ile karıştırılır. Her bir kırat (ayar) altının tümünün 24′de biridir. Örneğin bir bileziğin 24′de 18′i altın 24′de 6’sı da gümüşten yapılmışsa o bilezik 18 kırat (ayar) altındır.

  Altını Ölçmede kullanılan bu komik sistem yaklaşık bin yıl evvelki Almanların Mark isimli bir altın parasından kaynaklanmaktadır. Tamamen saf altından yapılan bu para 48 gramdı ve elmas ölçü biriminde ağırlığına göre 24 kırat ediyordu. Sonradan içine başka Maddeler karıştırıldıkça içindeki altın miktarına bağlı olarak kırat ölçüsü düşürüldü.

  Altın beyaz kırmızı sarı gibi çeşitli renklerde beğenimize sunulur. Altın bakır ile karıştırılmışsa kırmızı altın gümüş ile karıştırılmışa sarı altın nikel veya platin gibi metaller içeriyorsa beyaz altın adı verilir
  [IMG]http://www.***************/images.gif[/IMG]  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Altının Oluşumu, Altın Nasıl Oluşur, Altın Nasıl Elde Edilir
 3. 2018 Altın Takı Modelleri, Altının Bayanlardaki Muhteşem Güzelliği, Son Moda Mücevherler
 4. Boybeyi Osmanlı Yüzük Modelleri, Boybeyi Pırlanta Ve Yakut Taşlı 18 Ayar Altın Yüzük , Boy
 5. Altın bilezik ne demek, Altın bilezik anlamı, Altın bilezik nedir, Altın bilezik deyimi
 6. 24 Ayar Altın Nedir
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri